Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Voda v metru jako v roce 2002 nehrozí. DPP vysvětlil proč

Voda v metru jako v roce 2002 nehrozí. DPP vysvětlil proč

Foto: www.metropraha.wbs.cz

Praha se poučila z ničivých povodní v roce 2002, zejména pokud jde o ochranu stanic metra, které byly tehdy vážně poškozeny. Nejohroženější zůstávají stanice v blízkosti řeky, ale nová opatření, jako jsou tlakové uzávěry, mají zabránit průniku vody do tunelů.

V pátek 13. září začala do stanice metra Muzeum prosakovat dešťová voda, což je však jen drobný incident ve srovnání s katastrofou z roku 2002, kdy voda začala zaplavovat metro v noci z 13. na 14. srpna.

Nejprve se dostala do rozestavěného prodloužení linky C z Nádraží Holešovice do Kobylis, následně bylo zaplaveno celkem 19 stanic a škody dosáhly sedmi miliard korun.

Dopravní podnik (DPP) od té doby provedl řadu opatření. "Zrekonstruovali jsme tlakové uzávěry, které brání zatékání vody do tunelů. Původní kabelové průchodky, které měly nevhodný materiál, byly vyměněny," vysvětlil pro TN.cz šéf komunikace DPP Daniel Šabík.

Místopředseda představenstva DPP Ladislav Urbánek doplnil, že dalšími důležitými opatřeními jsou zvýšené ochranné bariéry stanic, úpravy čerpacích stanic, instalace zpětných klapek v tunelech a modernizace technologických zařízení.

Šabík také upozornil, že nejohroženější stanice zůstávají v blízkosti řeky, konkrétně Staroměstská a Malostranská na lince A, úsek linky B v oblasti Karlína od Vysočanské po Florenc a na lince C stanice Nádraží Holešovice, Vltavská a Florenc.  

Témata:  povodně září 2024 metro

Související

Aktuálně se děje

8:25

Tomáš Vartecký se jde léčit. Upřímná zpověď o velkých problémech

Loni to nebyla hudba, čím Tomáš Vartecký plnil stránky médií. A hudba to není ani na začátku letošního roku, kdy na sociálních sítích zveřejnil zásadní oznámení. Vartecký prozradil, že se potýká s velkými problémy, které si vynutily přerušení činnosti. Podle některých médií nastupuje do léčebny. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy