Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Vojtěch je negativní a končí karanténu

Adam Vojtěch (ANO)
Adam Vojtěch (ANO)
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) má i druhý test na koronavirus negativní. Končí proto karanténu a vrací se zpět na ministerstvo. Uvedl to dnes na svém twitteru. V karanténě byl od začátku září. Testy podstoupil kvůli nákaze hlavní hygieničky Jarmily Rážové, se kterou byl v kontaktu.

"Právě mi přišel výsledek druhého testu. Jsem negativní. Končím karanténu a vracím se zpět na ministerstvo bojovat s koronavirovou epidemií," napsal Vojtěch. V průběhu karantény pracoval z domova. "Po půl roce s covidem jsou jednání přes videokonference zcela běžné," uvedl již dříve.

V pondělí je v plánu zasedání vládní rady pro zdravotní rizika, která mimo jiné projedná možné změny v systému trasování nakažených. Premiér Andrej Babiš (ANO) v pátek řekl, že Vojtěch by měl v pondělí vystoupit na tiskové konferenci.

Kromě Rážové se koronavirem nakazili také další lidé z ministerstva nebo ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS), spadajícího pod ministerstvo, Ladislav Dušek. Covid-19 se potvrdil i u ředitele Státního zdravotního ústavu (SZÚ) Pavla Březovského.

Témata:  Adam Vojtěch (ANO)

Související

Aktuálně se děje

10. února 2026 16:39

První informace k poslednímu rozloučení s Janou Brejchovou. Do věci se vložila vláda

Česko se s Janou Brejchovou rozloučilo již bezprostředně poté, co v pátek večer vyšlo najevo, že ve věku 86 let zemřela. Veřejnost ale očekává, že se ještě uskuteční smuteční obřad. Ve věci se dokonce chopila iniciativy vláda. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy