Volební místnosti v Americe budou otevřeny dnes od 14:00 do 21:00 místního času a ve stejném časovém rozmezí ještě v pátek 8. října. Ve zbytku světa se bude hlasovat stejně jako v Česku. Celkem bude otevřeno podle ministerstva zahraničí 111 volebních míst, většinou na českých velvyslanectvích a konzulátech. Hlasovat bude moci mimo jiné na 120 českých vojáků, kteří působí v rámci mezinárodních misí v Mali.

Češi v cizině si budou vybírat z kandidátů, kteří se do voleb přihlásili v Ústeckém kraji. Stejně jako před čtyřmi lety ovšem budou moci zasáhnout do duelu mezi premiérem a předsedou ANO Andrejem Babišem a předsedou Pirátů Ivanem Bartošem. V roce 2017 u voličů v zahraničí, kteří tehdy vybírali ze středočeských kandidátů, vyhrála TOP 09 před Piráty a ODS, ANO skončilo čtvrté.

Možnost ovlivnit složení dolní komory českého Parlamentu budou mít čeští občané, kteří trvale žijí nebo jen dočasně pobývají v cizině kvůli práci, studiu i rekreaci. K volbám v zahraničí se Češi mohli zapsat do voličských seznamů nebo hlasovat s voličským průkazem. Při minulých sněmovních volbách 2017 bylo k volbám v cizině zapsáno zhruba 15.000 voličů, hlasovat přišlo 10.527 z nich, tedy 70 procent.

Hlasovat dnes mezi 08:00 a 22:00, případně v pátek mezi 8:00 a 18:00, bude možné v pobytových zařízeních typu léčebny dlouhodobě nemocných nebo domovů důchodců, které byly uzavřeny krajskou hygienickou stanicí kvůli výskytu koronaviru. Ostatní voliči v karanténě měli možnost hlasovat ve středu na 82 drive-in stanovištích, další mají možnost si na pátek a v sobotu objednat zvláštní volební komisi domů. Čas na objednání na telefonních číslech, které zveřejnily krajské úřady, mají ovšem jen do dnešních 20:00.