Čtvrté SPOLU má čtyři mandáty, čtyři zastupitele bude mít na pátém místě KOA. Šestí jsou Piráti se dvěma mandáty. Sedmou příčku obsadí STAN se dvěma zastupiteli.

Hnutí ANO se posílením v zastupitelstvu otevřela široká cesta k vyjednávání. "Ten náskok je poměrně značný a já jsem za to moc ráda," řekla ČTK jednička kandidátky ANO a dosavadní primátorka lázeňského města Andrea Pfeffer Ferklová. "V nejbližší době, možná už dneska, budeme postupně svolávat ostatní strany, které se dostaly do zastupitelstva, a budeme vést tato volební jednání a věřím, že se na nějaké koalici co nejdříve shodneme," řekla. Pořadí stran, které si k jednání bude ANO zvát, ale ještě bude řešit.

Pfeffer Ferklová si podle svých slov přála, aby ANO získalo větší počet mandátů a 14 křesel bylo zhruba to, co si představovala. "Má na to vliv i celostátní politika a současná vláda, ale určitě na to mělo vliv i to, co jsme tady za ty čtyři roky udělali. A to je v podstatě to jediné, co od občanů dostaneme, jednou za čtyři roky nám sečtou, co jsme pro ně udělali," řekla ČTK.

V roce 2018 vyhrálo v komunálních volbách v Karlových Varech hnutí ANO se ziskem 23,85 procenta hlasů a 12 místy v 35členném zastupitelstvu. Za ním skočili Karlovaráci, kteří dostali 15,62 procenta hlasů a osm křesel. Na třetím místě skončila Karlovarská občanská alternativa s 11,36 procenta hlasů a pěti křesly v zastupitelstvu. Vládnoucí koalici pak vytvořilo ANO s Karlovaráky a ODS. V zastupitelstvu má pohodlnou většinu 23 hlasů. V čele města stojí od roku 2018 Pfeffer Ferklová.