Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Všech pět vážně zraněných po středeční srážce vlaků je mimo ohrožení života

Po srážce vlaků u Domažlic několik mrtvých a zraněných
Po srážce vlaků u Domažlic několik mrtvých a zraněných
Foto: HZS Plzeňského kraje

Všech pět těžce zraněných lidí po středeční srážce vlaků na Domažlicku je ve stabilizovaném stavu a mimo ohrožení života, řekli dnes ČTK mluvčí nemocnic. Bez vážných komplikací pokračuje také léčba pěti středně těžce zraněných.

Srážka expresu a regionálního osobního vlaku si vyžádala tři mrtvé, dva strojvůdce a jednu cestující. Desítky dalších lidí se zranily. Podle Drážní inspekce a ministra dopravy Karla Havlíčka (za ANO) rychlík vjel na úsek bez povolení. Mohlo jít o chybu strojvedoucího nebo závadu techniky.

Fakultní nemocnice v Plzni ve středu převzala z vlakové nehody osm pacientů. "Jeden byl po ošetření propuštěn do domácího ošetřování. Ostatních sedm pacientů bylo v těžkém nebo středně těžkém zdravotním stavu. V současnosti jsou všichni stabilizovaní a mimo ohrožení života," řekla mluvčí nemocnice Gabriela Levorová. Také obě pacientky, které byly ve středu hospitalizovány v motolské a střešovické nemocnici v Praze, jsou mimo ohrožení života, řekly mluvčí nemocnic Pavlína Danková a Jitka Zinke. V nemocnicích v Domažlicích a ve Stodě na Plzeňsku leží po dvou pacientech s menšími zraněními. Podle mluvčího nemocnic Jiřího Kokoška jsou bez komplikací.

Pět lidí bylo po nehodě ve vážném stavu a pět utrpělo středně těžká zranění. "Celkem jsme ošetřili 67 lidí," řekla mluvčí krajské záchranné služby Mária Svobodová. Dalších zhruba dvacet lehce zraněných cestujících neuposlechlo, aby počkali na místě, a odešli. Dva nejvážněji zraněné přepravily vrtulníky do pražských nemocnic v Motole a Střešovicích a tři do plzeňské fakultní nemocnice. Další odvezly sanitky do nemocnic v Domažlicích a ve Stodě. Do Německa převezly německé sanitky deset osob hovořících německy.

Materiální škody přesáhnou 100 milionů korun. Kriminalisté zahájí úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti. Dnes ráno začalo vyprošťování nejvíce poškozené lokomotivy a motorového vlaku. Provoz na trati by mohl být obnoven v pátek večer.

Témata:  srážka vlaků na Domažlicku

Související

Aktuálně se děje

14. března 2026 18:20

V 96 letech zemřel Jürgen Habermas, jeden z nejvýznamnějšch filozofů současnosti

Svět filozofie a společenských věd zasáhla zpráva o úmrtí jednoho z nejvýznamnějších intelektuálů naší doby. V sobotu zemřel ve věku 96 let Jürgen Habermas, muž, jehož myšlenky o komunikaci a racionalitě zásadně ovlivnily moderní vnímání společnosti. Podle oznámení jeho nakladatelství Suhrkamp skonal pokojně v bavorském Starnbergu nedaleko Mnichova.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

benzinky

Marže z cen benzinu: Kdy budou první údaje?

Ministerstvo financí obdrží první konkrétní data z plošného sledování marží u prodejců paliv již v pondělí. Ministryně Alena Schillerová v nedělním diskusním pořadu Partie Terezie Tománkové uvedla, že resort zatím nedisponuje informacemi, které by potvrzovaly, že si čerpací stanice navyšují marže nad rámec růstu cen na burzách. Reagovala tak na situaci, kdy ceny pohonných hmot v Česku skokově vzrostly v důsledku eskalace konfliktu na Blízkém východě.