Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Vyšetřování smrti pedofilního učitele skončilo. Zde je závěr Vězeňské služby

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Vězeňská služba ČR

Smrt pedofilního učitele tance, který si odpykával devítiletý trest za pohlavní zneužívání dívek z pražských mateřských škol, kvalifikovala Vězeňská služba jako sebevraždu. Nešlo tedy o trestný čin, sdělila dnes na dotaz ČTK mluvčí bezpečnostního sboru Petra Kučerová. Muž zemřel v dubnu v mírovské věznici.

Lektor tance zneužil v letech 2015 a 2016 deset holčiček v sedmi různých školkách, jedenáctou na letním tanečním soustředění. Dívky před skrytou kamerou líbal, hladil nebo prováděl kopulační pohyby.

U tří holčiček zašel ještě dál. Se dvěma měl orální sex. Ze třetí, šestileté, si udělal taneční asistentku, která ho doprovázela na dětských kurzech a s kterou měl sexuální vztah. Po dobu dvou let jí postupně cíleně učil různé praktiky a natáčel s ní pornografická videa. U soudu uvedl, že s ní chtěl být až do smrti. Prohlásil také, že se už ve vazbě pokusil o sebevraždu léky.

Podle pravomocného rozsudku se měl učitel vedle trestu odnětí svobody ve věznici se zvýšenou ostrahou rovněž podrobit ústavní sexuologické léčbě. Soudy mu také na maximální možnou dobu - tedy na deset let - zakázaly pracovat s dětmi. Muž si proti verdiktu podal dovolání, jeho projednání už se ale nedožil. Z justiční databáze vyplývá, že Nejvyšší soud pak jeho dovolání letos v květnu odmítl.

Témata:  pedofilové vězeňská služba sebevražda věznice

Související

Aktuálně se děje

2. července 2026 4:00

Víkendové počasí se oproti poslední zkušenosti bude lišit

Blíží se první červencový víkend, který se bude od posledního červnového výrazně lišit. Tropy se tentokrát Česku vyhnou, maximální teploty zůstanou pod hranicí 30 stupňů. Vyplývá to z aktuální předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Léky, ilustrační fotografie.

Přes 1 200 léků nově u praktického lékaře. Ministerstvo usnadňuje přístup k léčbě

Ministerstvo zdravotnictví připravilo změnu, která pacientům usnadní přístup k hrazeným léčivým přípravkům. Novela vyhlášky o předepisování léčiv umožní, aby vybrané léky s dosavadním preskripčním omezením E, dosud předepisované výhradně ambulantními specialisty, mohli nově za stanovených podmínek předepisovat také praktičtí lékaři pro dospělé i pro děti a dorost. Cílem je odstranit zbytečné administrativní překážky, posílit kontinuitu péče a umožnit specialistům věnovat více času odborným vyšetřením, diagnostice a potřebnému sledování pacientů.