"Právě mi volali z Nemocnice Na Bulovce. Máme dalšího vyléčeného pacienta! Celkem se vyléčilo už šest osob," uvedl Vojtěch.

Primářka infekční kliniky na Bulovce Hana Roháčová novinářům řekla, že cizinka prošla podruhé testem, který potvrdil její bezinfekčnost, a mohla zařízení opustit. Už v průběhu hospitalizace lékaři informovali, že studentka neonemocněla závažným způsobem. Neměla ale kam odejít do domácí péče stejně jako její kamarádka ze Spojených států, se kterou do Česka přicestovaly z Itálie.

Celkem se v Česku zatím vyléčilo po infekci koronavirem šest pacientů. Vyléčení prvních tří lidí z Děčína oznámili lékaři v pondělí, v pátek se uzdravila žena z Frýdku-Místku. Pátý vyléčený pacient byl také z první vlny nemocných z Děčínska, řekla ČTK ředitelka hygienické stanice Ústeckého kraje Lenka Šimůnková. Později upřesnila, že jde o ženu. "Je to první vlna nemocných, ale nepatří do toho rodinného výskytu. Byla sice také na lyžích v Itálii, ale jednalo se o jiný zájezd," uvedla.

První tři případy nákazy způsobené novým typem koronaviru Česká republika ohlásila 1. března, byl mezi nimi i muž z Děčína, který byl na lyžích v Itálii. Onemocnění se poté prokázalo i v jeho okolí.

Několik pacientů zůstává ve velmi vážném stavu v nemocnicích v Praze a Brně. U pacienta ležícího v kritickém stavu s nemocí COVID-19 ve Všeobecné fakultní nemocnici budou moct lékaři použít experimentální lék Remdesivir. Nemocnice ho ale zatím z USA neobdržela.

Na Bulovce se lékaři starají o pět pacientů s koronavirem na intenzivní péči, dalších 15 je na standardních lůžkách. Tři pacienty dnes nemocnice propustila do domácí izolace. Roháčová uvedla, že pacienti na intenzivní péči jsou na ventilačních přístrojích a lékaři a další personál jim věnuje velkou péči. Za velmi vážný označila stav sedmdesátnice, která má několik dalších velmi těžkých onemocnění. Uvedla, že se ženu podařilo stabilizovat, ale stejně jako u dalších pacientů na plicní ventilaci o jejích vyhlídkách nechtěla spekulovat.