Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Začalo finále voleb do Senátu, výsledek rozhodne i o jeho předsedovi

Volby, ilustrační foto
Volby, ilustrační foto
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

V Česku začalo ve 14:00 druhé kolo letošních senátních voleb. Lidé v nich rozhodnou nejen o 26 budoucích senátorech, ale i o míře pravděpodobného oslabení vládní koalice ANO a ČSSD v horní komoře Parlamentu. Voliči také určí, zda nejpočetnější senátorský klub budou mít Starostové, nebo ODS.

Vítězství z prvního kola mohou završit Starostové, kteří by tak asi získali právo poprvé obsadit křeslo předsedy horní komory. Udržet jej pro Miloše Vystrčila (ODS) chtějí občanští demokraté, kteří mají stejně jako Starostové ve hře deset finalistů.

Hlasovat se bude dnes do 22:00, po noční přestávce pak v sobotu od 08:00 do 14:00. Výsledky by podle zkušeností z předchozích voleb mohly být známy do tří hodin po sobotním uzavření volebních místností. Volit senátory budou moci lidé na stejných místech, kde před týdnem vybrali 52 finalistů.

Témata:  senátní volby volby Senát Parlamentu České republiky

Související

Aktuálně se děje

3. února 2026 21:19

Karlos Vémola otevřeně promluvil. Změnila ho vazba i Michal David, vysvětlil, o co v drogové kauze jde

Karlos Vémola se rozhodl prolomit mlčení a v rozhovoru pro CNN Prima NEWS se vyjádřil ke své aktuální kauze, která ho spojuje s distribucí drog. Známý bojovník jakoukoli vinu rezolutně odmítá a celou situaci označuje za jedno velké nedorozumění. Podle svých slov je z celého obvinění v šoku a věří, že se brzy vysvětlí, proč byl do tohoto případu vůbec zatažen.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy