On-air manažerkou je Natalija Čuriková, která působila jako novinářka v ukrajinské redakci rádia Svobodná Evropa. Rádio vytváří vlastní autorský obsah. Posluchači mohou ve vysílání slyšet aktuální zprávy z Ukrajiny a praktické informace důležité pro život v Česku. Ve vysílání zazní ukrajinská hudba i pohádky, protože velkou část válečných uprchlíků v ČR tvoří děti. Nebudou chybět poradny s experty z různých oborů a duchovní promluvy.

Čuriková ČTK řekla, že do vysílání plánují zařadit také rozhovory s Ukrajinci, kteří už v Česku nějakou dobu žijí a mohou se podělit o své zkušenosti. "Doufám, že budeme moct dát čas nějakému kulturnímu programu, historii česko-ukrajinských vztahů," doplnila.

Zahájení vysílání se zúčastnili ukrajinský velvyslanec Jevhen Perebyjnis, ministr školství Petr Gazdík (STAN) a ministr kultury Martin Baxa (ODS). Podle velvyslance je rádio dalším rozměrem české pomoci Ukrajině. "Má to význam nejen pro Ukrajince, kteří tady žijí, i když pro ně je to nejdůležitější. Oni potřebují, aby zůstávali v informačním spojení se svou vlastí, potřebují, aby aspoň v těch prvních krocích dostávali informaci ve svém rodném jazyku," uvedl Perebyjnis, který ve vysílání po deváté hodině promluvil. Doufá v to, že prostřednictvím rádia se budou moci Češi také seznámit s ukrajinskou kulturou.

Rádio podle zástupců Media Bohemia vzniklo během tří týdnů. "V tuto chvíli náš tým tvoří deset ukrajinských moderátorů, z nichž někteří ještě před třemi týdny žili na Ukrajině," uvedla Čuriková. Redakce se bude starat také o web a sociální sítě rádia.

Podle Michala Merendy ze skupiny Media Bohemia spuštění předcházela náborová kampaň na pracovníky rádia, do které se přihlásily desítky zájemců. Vybraní uchazeči museli stejně jako standardní moderátoři a zprávaři absolvovat hlasové zkoušky a naučit se zacházet s rozhlasovou technikou. "S každým z nich máme uzavřenou smlouvu, jejich honoráře se neliší od honorářů ostatních kolegů," řekl ČTK Merenda. Velká část pracovníků podle něj neměla předchozí novinářské zkušenosti. "Ale máme i lidi, kteří už nějakou zkušenost nesou, a ti potom pomáhají ostatním," dodal.

Zpravodajství v ukrajinštině nabízí nyní také jiná média. Například Česká televize tlumočí hlavní zpravodajskou relaci do ukrajinštiny. Živé vysílání v ukrajinštině zahájil na začátku března také Český rozhlas.