Zájem o procvičování učiva na internetu neopadl, i když školy v současnosti nejsou plošně zavřené. Žáci a studenti využívají vzdělávacích webů podobně jako v době výuky na dálku, kdy jejich návštěvnost velmi vzrostla.
Podle statistik portálu Škola s nadhledem je zájem hlavně o učivo češtiny a matematiky. Nejvíc se to týká žáků druhého stupně základních škol. ČTK o tom informoval mediální zástupce nakladatelství Fraus Tomáš Kofroň.
Nakladatelství vzdělávací web provozuje. Z důvodu karantén kvůli epidemii covidu-19 se nyní ve školách často střídá prezenční a distanční výuka.
Podle šéfredaktorky nakladatelství Fraus Radky Šmahelové není výuka na dálku vždy plnohodnotná a děti s rodiči pak hledají různé způsoby, jak učivo dohnat. Jednou z nejoblíbenějších variant jsou podle ní vzdělávací portály na internetu. Jejich návštěvnost, která prudce vzrostla loni na podzim, neklesá. "Touha po doučování a procvičování je prakticky stejná jako loni na podzim v době uzavřených škol," uvedla Šmahelová.
Například web Škola s nadhledem si v loňském školním roce vyzkoušelo 1,3 milionu žáků a jejich rodičů, o dva roky dříve to byly desítky tisíc studentů. V současnosti ho podle Šmahelové navštíví každý měsíc stovky tisíc rodičů a dětí. Web nabízí zdarma zhruba 6000 cvičení z různých předmětů a dalších 1000 doplňkových materiálů.
Největší zájem je podle Šmahelové o doučování stěžejních předmětů, hlavně češtiny a matematiky, ale i angličtiny. Žáci ale často procvičují i přírodopis a fyziku, na prvním stupni mají zájem rovněž o úlohy z prvouky. Na web přicházejí podle Šmahelové nejčastěji dětí z 6. a 7. tříd, kde začíná být učivo složitější než na prvním stupni základní školy. Podotkla, že žáci na druhém stupni se už připravují na přijímací zkoušky na střední školy. Nemalý zájem o procvičování mají ale i prvňáci a druháci, dodala.
Školy se kvůli epidemii covidu-19 zavřely poprvé na jaře 2020 a děti se učily z domova i řadu měsíců v minulém školním roce. Uzávěra prezenční výuky v ČR patřila k nejdelším v Evropě. Podle některých ředitelů jsou ale poslední týdny pro žáky, rodiče i školy ještě náročnější. "Teď žáci nebo i celé třídy padají opakovaně do karantény, prezenční výuka se střídá a kombinuje s on-line učením," popsal ředitel pražské Základní školy Nepomucká Aleš Hejna.
Témata: školství
Související
13. listopadu 2024 16:05
23. října 2024 10:55
15. října 2024 16:17
6. října 2024 20:56
24. září 2024 10:13
15. září 2024 19:28