Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zdravotníci v ČR aplikovali přes 10 mil. dávek očkování, přibylo 206 nákaz

Očkování, ilustrační foto
Očkování, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Zdravotníci v Česku aplikovali od začátku očkování proti onemocnění covid-19 přes deset milionů dávek vakcíny, k pondělnímu večeru jich ministerstvo zdravotnictví eviduje 10,064.380. V zemi se začalo očkovat na konci loňského prosince, ukončené očkování mělo k pondělku přes 4,64 milionu lidí. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

V pondělí v Česku přibylo 206 potvrzených případů koronaviru, zhruba o desítku méně než předchozí pondělí. Počty nově nakažených klesají v mezitýdenním srovnání devět dní v řadě. Počet hospitalizovaných ale stoupl na 49, více pacientů s covidem bylo v nemocnicích naposledy na konci června.

"Naočkováno je 62,3 procenta dospělé populace a téměř 52 procent populace pak i druhou dávkou," uvedli zástupci Chytré karantény na twitteru. V pondělí zdravotníci naočkovali 65.758 lidí, zhruba o 22.000 méně než před týdnem. V Česku se očkuje čtyřmi vakcínami, a to od firem Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca a Johnson & Johnson. Zhruba 82 procent aplikovaných dávek bylo od Pfizer/BioNTech, přes osm procent je od AstraZeneky i od Moderny. Vakcínu Johnson & Johnson, u níž se na rozdíl od ostatních používá jen jedna dávka, dostalo přes 122.700 lidí.

Z pondělních zhruba dvou stovek pozitivních testů připadá zhruba čtvrtina na Prahu, pětina na Středočeský kraj a tři desítky na Plzeňský kraj. Více než deset případů zaznamenaly laboratoře ještě v Jihomoravském kraji (18) a v Ústeckém kraji (14), v ostatních krajích to byly jednotky případů.

V Praze, středních Čechách a Plzeňském kraji je také nejhorší takzvané incidenční číslo. V metropoli připadá v posledních sedmi dnech na 100.000 obyvatel 31 případů nákazy, v Plzeňském kraji je incidence 29 a ve středních Čechách 17. V celé České republice je incidenční číslo na hodnotě 12, snižuje se devátý den v řadě.

Reprodukční číslo ukazující, kolik dalších lidí nakazí jeden pozitivně testovaný, se drží devět dní pod hodnotou jedna, která značí zpomalování šíření nemoci. K dnešku činí 0,87, oproti předchozímu dni stouplo jen o tisíciny.

V Česku se dosud koronavirem prokazatelně nakazilo 1,672.764 lidí, zhruba 98 procent z nich se vyléčilo a 30.362 s onemocněním covid-19 zemřelo.

Témata:  koronavirus (coronavirus) COVID-19 očkování

Aktuálně se děje

27. srpna 2026 17:53

Pravda o odcházení Hany Zagorové. Všichni věděli, že už nic nenatočí

Česko si v tomto týdnu opět připomnělo legendární Hanu Zagorovou. Ve středu uplynuly čtyři roky od jejího úmrtí, bylo jí 75 let. To ještě není tak vysoký věk, takže není divu, že slavná zpěvačka opravdu nechtěla odcházet na druhý břeh. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy