V rozhovoru na Frekvenci 1 dnes navíc odkázal na rozhovor s ministryní spravedlnosti Marií Benešovou (za ANO), podle které mohly výbuchy sloužit k zakrytí manka v muničním skladu.

Premiér Andrej Babiš (ANO) koncem dubna uvedl, že v Lánech Zemanovi vysvětloval, že existuje jen jedna vyšetřovací verze poté, co prezident mluvil o dvou. "Nepřesvědčil mě, už proto, že ta stará verze, že šlo o neodbornou manipulaci při vyskladňování, to přece před šesti lety existovalo," řekl Zeman. Zmínil navíc další verzi, s kterou podle něj přišla Benešová. "Nelze zapírat nos mezi očima. Ruskou verzi považuji za vážné podezření, každé podezření se musí nějak vyšetřit," podotkl.

Zástupci vlády včetně Babiše a vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) v posledních dnech opakovaně trvali na tom, že existuje jediná vyšetřovací verze. Jde o tu, podle které jsou z výbuchů v muničním skladě důvodně podezřelí agenti ruské vojenské rozvědky GRU. Babiš o záležitosti mluvil i s Benešovou. "Shoda je na tom, že aktuálně je pouze jedna vyšetřovací verze," sdělil poté ČTK.

Zeman dnes řekl, že kauza by se měla především došetřit. "To si samozřejmě myslím, protože na rozdíl od jiných nejsem zastáncem jedné vyšetřovací verze," podotkl. Kvůli dalším možnostem "naléhá", aby policie důkladně a rychle vyšetřovala. "Ať konečně víme, na čem jsme," řekl.