Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zeman přijme příští úterý v Lánech premiéra Fialu

Miloš Zeman
Miloš Zeman
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Prezident Miloš Zeman přijme příští úterý na zámku v Lánech premiéra Petra Fialu (ODS), sdělil dnes ČTK mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Politici se pravidelně scházejí zhruba jednou za měsíc, jednají o aktuálních politických otázkách.

Zabývat by se tak mohli například válkou na Ukrajině nebo otázkami souvisejícími s českým předsednictvím v EU.

Zeman s Fialou se v Lánech naposledy sešli koncem června. Prezident tehdy předsedovi vlády oznámil, že jmenuje ministrem školství poslance STAN a ústavního právníka Vladimíra Balaše. Hovořili také o vstupu Finska a Švédska do Severoatlantické aliance (NATO).

Prezident na posledním jednání vyjádřil plnou podporu rozhodnutí evropských státníků, kteří udělili Ukrajině status kandidátské země Evropské unie. Ukrajinou a důsledky ruské agrese proti ní by se mohli zabývat Zeman s Fialou i na chystané schůzce. Ovčáček témata jednání neupřesnil.

Témata:  Miloš Zeman

Související

Aktuálně se děje

25. listopadu 2025 10:35

25. listopadu 2025 9:53

Příště si to možná rozmyslí. Dara Rolins to schytala za show na Slavících

Jednou z hvězd nedělního předávání cen Český slavík byla Dara Rolins, která měla tu čest v přímém přenosu vystoupit. Na pódiu nebyla sama, ale u lidí chtěla jistě vyvolat jiné emoce, než naznačují komentáře na sociálních sítích. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy