Jeden z dotazů směřoval také k vydání další publikace. Na to Zeman reagoval, že již psát nechce. "Nechci psát. Je to těžká práce. Žádnou další knihu neplánuji," uvedl prezident a podotkl, že za svůj život napsal dvě knihy.

Nakonec setkání připomněl neštěstí z roku 2018, kdy v podniku unikl fenol. Jeden člověk tehdy zemřel na místě, další posléze v nemocnici. Jeden z pracovníků za to byl odsouzen. "Doufám, že vás nic podobného už nepotká," sdělil.

Návštěva prezidenta v Ústeckém kraji skončí na Litoměřicku. Hlava státu se z Děčína přesune do obce Lukavec, která získala titul Vesnice roku Ústeckého kraje 2022. Po setkání s občany ukončí svou poslední návštěvu v regionech v roli hlavy státu v Třebívlicích tiskovou konferencí.

V pondělí se Zeman sešel s krajskými zastupiteli v Ústí nad Labem a navštívil Děčín, kde se vedle vedení města potkal s obyvateli. Potvrdil, že po 32 letech se skončením mandátu ukončí politickou kariéru. Prezidentské volby se uskuteční v polovině ledna 2023.

Sever Čech navštívil prezident naposledy v červnu 2018. Zastavil se tehdy v místech, v nichž získal v prezidentských volbách největší podporu. Poslední prezidentské volby se konaly v lednu 2018, další se konají v polovině ledna 2023.