Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zeman ve středu otevře svou novou kancelář

Miloš Zeman
Miloš Zeman
Foto: Jan Nebřenský / INCORP images

Bývalý prezident Miloš Zeman příští středu otevře v Jaselské ulici v Praze Bubenči svou kancelář. Zpočátku v ní plánuje být jeden den v týdnu. Kancelář má pronajatu od pražského arcibiskupství. ČTK to dnes sdělil jeho mediální zástupce Jiří Ovčáček.

"Kancelář bude otevřena 19. dubna v dopoledních hodinách v Praze 6, v Jaselské ulici. Pan prezident plánuje zde zpočátku pobývat jeden den v týdnu, vždy ve středu," uvedl Ovčáček. "Kancelář pronajímá prostřednictvím své firmy pražské arcibiskupství. Nájemcem je spolek Přátelé Miloše Zemana, která má na starosti financování," doplnil.

Zemanův spolek vznikl v roce 2008 z iniciativy jeho někdejšího spolupracovníka Miroslava Šloufa. Měl dostat někdejšího premiéra a předsedu ČSSD zpátky do politiky. Pomáhal mu i s kampaní v prezidentské volbě.

Mluvčí pražského arcibiskupství Jiří Prinz Deníku N minulý týden řekl, že spolek bude platit běžný tržní nájem, blíže částku neupřesnil. Dům podle výpisu z katastru nemovitostí patří společnosti XPlace Alfa, což je realitní kancelář založená arcibiskupstvím v roce 2021.

V kanceláři bude podle Ovčáčka bývalý prezident poskytovat rozhovory, konat se v ní také budou setkání a sloužit bude i k běžné administrativě.

Zemanovi mandát skončil 8. března, v úřadu prezidenta byl deset let. Nyní pobývá ve svém novém domě v Lánech.

Témata:  Miloš Zeman

Aktuálně se děje

14. června 2024 10:44

Zemřela česká zpěvačka Victoria Vera Blyth alias Victoria Velvet. V Turecku ji zastřelil manžel

V turecké Ankaře zemřela česká zpěvačka Victoria, známá také jako Victoria Vera Blyth. Bylo jí 40 let. Z její vraždy je podezřelý manžel David Thomas Blyth, který poté spáchal sebevraždu. Upozornil na to server Seznam Zprávy.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy