Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zemřel mim Jaroslav Čejka, držiteli Thálie bylo 86 let

Jaroslav Čejka
Jaroslav Čejka
Foto: Martin Pekárek / CNC / Profimedia

Ve věku 86 let zemřel známý mim Jaroslav Čejka, který působil v Národním divadle a za celoživotní mistrovství v oboru tanec a balet obdržel Thálii.

O Čejkově úmrtí informoval během úterního dopoledne server novinky.cz. 

Ostravský rodák v moravskoslezské metropoli v 50. letech začínal svou baletní kariéru, během níž to dotáhl až do Národního divadla v Praze. V roce 2007 pak obdržel Cenu Thálie za celoživotní mistrovství v oborech tanec a balet. 

Čejka se ovšem proslavil i mimo divadelní jeviště, mimo jiné si zahrál zhruba ve 20 českých filmech. Známá byla také jeho imitace chování slepice, kterou předvedl i během jednoho z televizních Silvestrů za minulého režimu. 

Témata:  Jaroslav Čejka úmrtí

Aktuálně se děje

21. února 2026 10:05

21. února 2026 9:19

Jaromír Jágr promluvil o zázraku. Jinak už se prý na ledě neukáže

Český hokej je na prahu konce jedné éry. Hvězdný útočník Jaromír Jágr, který před několika dny oslavil 54. narozeniny, připustil, že už nikdy nenastoupí do profesionálního hokejového zápasu. Jágr je stále na soupisce extraligového Kladna. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Volby, ilustrační fotografie.

Volbám by kralovalo ANO. Kubovo Naše Česko se poprvé objevilo v průzkumu

Jen pět uskupení by se teď dostalo do Poslanecké sněmovny, ukazuje průzkum agentury NMS pro web novinky.cz. Zvítězilo by hnutí ANO premiéra Andreje Babiše, jemuž by dala hlas téměř třetina voličů. Těsně pod pětiprocentní hranicí by skončilo hnutí Naše Česko, nový subjekt vedený jihočeským hejtmanem Martinem Kubou.