Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Žena měla ukrást marihuanu. To, co následovalo, je jako z hororu

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixmac

Dva muži nechali v neobývaném drážním domku v Bílovicích nad Svitavou nad Brněnsku podle policie uhořet čtyři psy, které už předtím zranili. Policie je obvinila z týrání zvířat. Na policejním webu to dnes uvedl mluvčí Bohumil Malášek. V případě uznání viny u soudu dvojici hrozí až pětileté vězení.

Případ začala policie vyšetřovat na začátku září v souvislosti s požárem domku. Po uhašení požáru totiž byli v příbytku nalezeni čtyři mrtví psi. "Podezření, že zvířata nemusela zemřít jen v důsledku požáru, obratem oznámila policistům jejich sedmadvacetiletá majitelka," uvedl mluvčí.

Hned v první fázi vyšetřování padlo podle Maláška podezření na sedmadvacetiletého a devětadvacetiletého muže, kteří měli podle policie spor s majitelkou psů. Údajně jim odcizila dvě rostliny marihuany. Muži se tedy podle policie rozhodli, že si pro rostliny pěstované poblíž domku přijdou a navíc se pomstí na zvířatech zavřených a uvázaných v domku, majitelka je tam občas tak nechávala.

"Nakoupili benzin, který jim následně posloužil k zapálení majitelkou psů občas užívaného domku. Právě požár měl zakrýt stopy jejich počínání. To se jim ale ne zcela podařilo," uvedl mluvčí.

Na ohořelých tělech psů byly podle policie patrné stopy násilí. To potvrdilo i specializované pracoviště. Podle veterinářů měla zvířata devastační poranění, která ale nemusela vést k okamžité smrti. Zranění psi následně uhořeli.

Témata:  krimi týrání zvířat Jihomoravský kraj

Aktuálně se děje

18. července 2024 13:01

Žijeme v době hluboké úzkosti. Mladí nemají na bydlení, varuje von der Leyenová

Ve svém hodinovém projevu před europoslanci zdůraznila dosavadní předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, že současná doba je poznamenána hlubokou úzkostí. Upozornil na to server Politico

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy