reklama

V krkonošském SkiResortu Černá hora - Pec o víkendu lyžovalo asi 7000 lidí, další tisícovka lidí se vydala na běžky či na pěší túru. "Sobotní slunečné počasí lyžařům přálo. V neděli panovala oblačnost a ohlášený nárazový vítr ovlivnil i návštěvnost areálů," řekla ČTK mluvčí SkiResortu Zina Plchová. O víkendu se ve SkiResortu lyžovalo na téměř 18 kilometrech sjezdovek v areálech Černá hora, Pec pod Sněžkou a Černý Důl, v provozu bylo šest lanovek a osm vleků.

Od pondělí budou ve SkiResortu v provozu dál areály Černá hora a Pec pod Sněžkou s víc než 16 kilometry otevřených sjezdovek. V Peci pod Sněžkou bude možné i večerní lyžování, na Černé hoře zůstane otevřená sáňkařská cesta. Areál Černý Důl od pondělí provoz přeruší, aby 25. prosince zahájil trvalý provoz. Otevřít by se měl i areál Velká Úpa a také lyžařský přejezd z Černé hory do Pece pod Sněžkou..

V největším krkonošském středisku Špindlerův Mlýn byly o víkendu v provozu čtyři lanovky, tři vleky a otevřeno bylo devět z 20 sjezdovek, celkem se lyžovalo na 13 kilometrech tratí. "Večerní lyžování je momentálně mimo provoz, intenzivně pracujeme na vysněžení sjezdovky Hromovka," uvedli špindlerovští vlekaři.

V pátek zahájil sezonu skiareál Herlíkovice u Vrchlabí. V sobotu se poprvé lyžovalo v areálu Kněžický vrch u Vrchlabí. Dnes však kvůli silnému větru byl Kněžický vrch mimo provoz. Vichřice dnes zastavila i lanovku na Sněžku.

V Krkonoších v hradeckém kraji se lyžuje také v menších areálech v Malé Úpě a v Mladých Bukách. Zatím o víkendech se lyžuje v Prkenném Dole.

V Orlických horách se v Královéhradeckém kraji lyžuje v areálech v Deštném a Říčkách. "Na červené a černé sjezdovce leží 40 až 90 centimetrů sněhu. Od soboty je otevřena lyžařská škola a naplno je v provozu také výcviková louka," uvedli vlekaři z Říček. V sobotu zahájilo denní provoz menší středisko v Olešnici v Orlických horách.

Provoz postupně rozšiřují i střediska v Pardubickém kraji. V sobotu vstoupil do denního provozu areál Buková hora na Orlickoústecku. Další sjezdovky v sobotu otevřeli ve středisku Dolní Morava pod Králickým Sněžníkem, kde se do denního provozu rozjela i druhá lanovka Slon.

Z menších lyžařských areálů v níže položených oblastech Pardubického kraje mohou lyžaři zamířit do Hlinska na Chrudimsku, kde je zatím otevřená malá sjezdovka s délkou 250 metrů.

Na hřebenech Krkonoš je asi 30 centimetrů sněhu a v lavinových katastrech stále platí nejnižší první stupeň lavinového nebezpečí z pětidílné stupnice.