reklama

Žena měla podle Sedláčkové drobné respirační obtíže, v neděli se jí proto odebraly vzorky a dnes přišly výsledky. Žena je ročník narození 1978, v Itálii byla s rodinou. "Budeme nyní zjišťovat, kde žena byla, kde pobývala," uvedla Sedláčková.

Dnes ráno hygienici evidovali 103 odebraných vzorků na nový typ koronaviru. V neděli odpoledne jich bylo 73. Po jarních prázdninách, které byly v kraji minulý týden, přibylo lidí, kterým zdravotníci dělali test. Po prázdninách přibylo nejen odběrů, lidé také ve zvýšené míře kontaktují hygieniky s dotazy.

Krajská hygienická stanice Zlínského kraje v pátek vyzvala všechny lidi, kteří z Itálie přijíždějí domů, včetně těch bez zdravotních obtíží, aby se obrátili na telefonní linky stanice, případně vyplnili dotazník na jejích webových stránkách.

Od soboty ministerstvo zdravotnictví zavedlo opatření, které dopadá na lidi vracející se z Itálie. Týká se českých občanů a cizinců, kteří v Česku trvale a přechodně žijí nebo pracují. Mají povinnost ohlásit se po návratu lékaři a zůstat ve dvoutýdenní karanténě.

reklama