Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Změny v pražské MHD. Může za ně rekonstrukce trati u Masarykova nádraží

Rekonstrukce tramvajové trati Havlíčkova - Dlážděná Fotogalerie +8
Rekonstrukce tramvajové trati Havlíčkova - Dlážděná
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Až téměř do letních prázdnin ovlivní hromadnou dopravu v Praze výluka kvůli rekonstrukci klíčové tramvajové trati v centru hlavního města. Řada tramvajových linek má upravené trasy, několik nových linek vzniklo. 

V pondělí začala rekonstrukce tramvajové trati v ulicích Dlážděná a Havlíčkova kolem Masarykova nádraží v samém centru Prahy, která potrvá až do soboty 29. června. Dopravní podnik proto na webu upozorňuje na spoustu změn ve vedení tramvajových linek. 

Například linka 1 je ve směru od Sídliště Petřiny ze zastávky Dělnická odkloněna přes Ortenovo náměstí a Nádraží Holešovice do obratiště Výstaviště. Linka 3 vede ve směru od Modřan a Braníku z Jindřišské do zastávky Senovážné náměstí, odkud dále pokračuje jako linka 26 přes Hlavní nádraží na Nádraží Hostivař. 

Linka 6 je ve směru od Kubánského náměstí zkrácena do zastávky Karlovo náměstí, odkud pokračuje jako linka 14 na Spořilov. Linka 7 jede v úseku mezi Balabenkou a Starým Hloubětínem odklonem přes zastávky Arena Libeň jih, Nádraží Libeň a Podkovářská.

Linka 12 je ve směru od Sídliště Barrandov odkloněna z Vltavské přes Florenc, Karlín a Vysočany do obratiště Lehovec. Linka 15 je ve směru od Kotlářky ze zastávky Masarykovo nádraží v ulici Na Poříčí odkloněna přes Karlín a Libeň do zastávky Kobylisy.

Linka 24 je odkloněna ve směru od Náměstí Bratří Synků z Jindřišské přes Senovážné náměstí a Žižkov do obratiště Olšanské hřbitovy. Linka 25 je vedena z Vltavské přes zastávky Dělnická, Ortenovo náměstí a Nádraží Holešovice do obratiště na Výstavišti. Linka 27 jede ve směru z centra ze zastávky Výstaviště přes Nádraží Holešovice, Ortenovo náměstí, Dělnickou a Maniny na Libeňský most. 

Nově byly zavedeny linka 30 mezi Kobylisy (Březiněveskou) a Dědinou, linka 31 mezi Spojovací a Vysočanskou a linka 34 z Libeňského mostu na Vozovnu Kobylisy. 

Dopravní podnik také nechal zřídit provizorní zastávky Masarykovo nádraží v ulici Na Poříčí u křižovatky s Havlíčkovou ulicí, na Senovážném náměstí a zastávku Vltavská na předmostí Hlávkova mostu.

Témata:  MHD Praha tramvaje Praha

Aktuálně se děje

20. června 2024 19:15

Litva zvyšuje daně. Chce zvýšit výdaje na obranu

Litva se rozhodla pro jindy nepopulární krok, aby mohla více peněz investovat do bezpečnosti. Tamní parlament ve čtvrtek schválil zvýšení daní, jehož cílem je zvýšení výdajů na obranu na tři procenta hrubého domácího produktu již pro příští rok. Informovaly o tom agentury AFP a DPA.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy