Vystrčil porazil ve druhém kole senátních voleb na Jihlavsku nominantku ANO Janu Nagyovou. Šlo zřejmě o nejsledovanější duel. Někdejší Babišova poradkyně Nagyová je s šéfem ANO obžalovaná v kauze dotace na stavbu Čapího hnízda. Předseda hnutí ANO se v její prospěch ve volební kampani výrazně angažoval. Vystrčil bude moci být po znovuzvolení senátorem předsedou Senátu další dva roky.

"Jsem z toho dojatý, a to málokdy bývám dojatý," řekl Vystrčil. "Porazili jsme Andreje Babiše, jeho nekonečně mnoho peněz," podotkl. "Ještě jednou děkuji všem voličům za to, jakým způsobem se k těm volbám postavili," uvedl.

„Rozhodlo, že tam bylo srdce. Že tam bylo přesvědčení, že to, co děláme, je správné," dodal. Hovořil o pokoře i o poučení v tom, že je lidem potřeba denně vysvětlovat kroky, které dělá. Vyjádřil vděčnost rovněž předsedům i dalším zástupcům stran vládní pětikoalice, kteří mu byli nakloněni.

Podotkl také, že nekandidoval proto, aby se stal předsedou Senátu, ale proto, aby obhájil svoji práci.

Zopakoval, že s kandidaturou na prezidenta nepočítá. "To stále trvá,“ řekl. Domnívá se, že svůj postoj nezmění.

Vystrčil získal ve druhém kole přes 60 procent hlasů

Současný předseda horní komory, občanský demokrat Miloš Vystrčil zůstává senátorem. Ve volebním obvodu Jihlava obhájil mandát ziskem 60,03 procenta hlasů voličů. Ve zřejmě nejsledovanějším duelu letošních senátních voleb porazil Janu Nagyovou z ANO, která je s šéfem ANO Andrejem Babišem obžalovaná v případu dotace na farmu Čapí hnízdo. Nagyovou volilo ve druhém kole 39,96 procenta lidí. Vyplývá to z výsledku sčítání na www.volby.cz. Babiš se ve prospěch Nagyové ve volební kampani výrazně angažoval.

Vystrčil bude moci po znovuzvolení senátorem předsedat horní komoře další dva roky.

Volební účast v obvodu Jihlava korespondovala se sledovaností souboje obou. Zatímco celková účast ve druhém kole voleb do Senátu podle serveru www.volby.cz přesáhla 19 procent, v obvodu Jihlava se voleb ve druhém kole zúčastnilo 38,74 procenta voličů, v prvním před týdnem hlasovalo 43,10 procenta. V prvním kole získal Vystrčil 45,62 procenta hlasů a Nagyová 30,56 procenta. V obvodu Jihlava usilovalo letos o senátorský post šest kandidátů.

V roce 2016 zvítězil v Jihlavě Miloš Vystrčil (ODS). Ve 2. kole získal 53,37 procenta hlasů. Druhý skončil Michal Stehlík (za KDU-ČSL). Voleb se zúčastnilo devět kandidátů.