Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

J. K. Rowlingová po vydání prokletého dítěte, definitivně končí s Harry Potterem

Harry Potter
Harry Potter
Foto: Warner Bros.

Londýn – Fanoušci série Harry Potter se konečně dočkali, na pulty obchodů se dostal nový výtisk příběhu, který ovlivnil mnoho dětí poslední generace. Autorka J. K. Rowlingová potvrdila, že se pro ni jedná o definitivní zakončení série.

Ve svém projevu při premiéře divadelní hry Harry Potter a prokleté dítě řekla, že Harryho cesta je ve dvou částech divadelní hry ukončena, aby se tak mohlo uvolnit místo pro nové postavy a příběhy, jak informuje server Gizmodo.

„Ve dvou částech této hry jde Harry na velké dobrodružství. A pak už je konec," řekla Rowlingová. „Měla jsem nashromážděné informace o další generaci Potterů, takže jsem nadšená, že to nyní můžu vidět. Je to nádherné, ale pro mě už Harry skončil," dodala.

To ale neznamená, že bychom už nikdy neviděli Harryho Pottera znovu. Koneckonců i sama Rowlingová nebo její mluvčí několikrát říkal, že nepíše příběhy z dospělého života Harryho Pottera. A technicky má i pravdu, scénář divadelní hry, která vyšla knižně, napsal Jack Thorne.

Otevírá se možnost, že další příběhy půjdou ve stopách jeho synů Albuse s Jamesem. Prozatím ale máme divadelní hru, která je už vyprodaná do příštího jara a knižní scénář k téže divadelní hře, která se odehrává 19 let po událostech z Harry Potter a Relikvie smrti.

Témata:  Harry Potter J.K. Rowling

Související

Aktuálně se děje

15. listopadu 2025 15:36

OBRAZEM: V dnešní zženštilé kultuře byl rozeznatelný, prohlásil Graubner. Česko pohřbilo Dominika Duku

V sobotu se v katedrále svatého Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě konalo poslední rozloučení s kardinálem Dominikem Dukou, emeritním pražským arcibiskupem, který zemřel 4. listopadu ve věku 82 let. Zádušní mše, která začala v 11 hodin, byla celebrována současným pražským arcibiskupem Janem Graubnerem. Obřad vedl papežský nuncius Jude Thaddeus Okolo, přičemž do liturgie se zapojili i přátelé a blízcí zesnulého.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Česká televize

Vánoční program na ČT odhalen. Co nás čeká na konci roku?

Česká televize představila svůj program pro období Vánoc a přelomu roku, ve kterém se diváci mohou těšit na více než 120 pohádek a řadu premiér. Štědrovečerní program nabídne novou pohádku Záhada strašidelného zámku s Oskarem Hesem a Sofií Annou Švehlíkovou v hlavních rolích. Tato pohádka divákům slibuje prolínání kouzelného a reálného světa.