reklama

"Naruší to pozitivní atmosféru, která by kolem takové akce měla vládnout. Lituju, že se do toho příliš zatáhla politika, ale nechci si kvůli tomu kazit radost z účasti," Martina Bárta (29).

Písni My Turn, se kterou bude soutěžit, Bárta věří. Autorem písně je britský skladatel Kyler Niko/DWB. Uspěl v konkurenci 300 skladeb, z nichž přibližně 50 bylo od českých autorů. "Trochu jsme se obávala, že mě budou tlačit do něčeho, v čem se nebudu cítit dobře, ale písnička se mi líbila hned na první poslech," uvedla.

Bárta studovala osm let klasickou hudbu, prošla folkovými soubory i funky kapelou Top Dream Company, hrála v Prague Film Orchestra. Také proto byl výběr hudebnice s jazzovou minulostí pro popovou soutěž překvapením. "Já si ráda poslechnu i popovou muziku, hudbu dělím jen na dobrou a špatnou. Kdyby mi nabídli plytkou píseň, která by mě neoslovila, tak bych účast odřekla," řekla.

Semifinálová kola i finále, které se koná 13. května, diváci uvidí v přímém přenosu České televize. Ještě předtím se Bárta zúčastní několika zahraničních prezentací a dalších aktivit souvisejících se soutěží, na kterou do Kyjeva odletí 30. dubna.

V Německu, kde zpěvačka Bárta žije, je soutěž Eurovize považována za prestižní záležitost, kterou sledují příznivci několika generací. "Nedávno jsme dělala rozhovor do německého rádia a první otázka byla, zda vím, že v roce 1968 se soutěže zúčastnil Karel Gott reprezentující tehdy Rakousko," uvedla hudebnice, která často koncertuje se svojí starší sestrou Kristinou, jazzovou pianistkou a skladatelkou.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama