reklama

Nositel Grammy i Oscara překonal poprvé v životě svou averzi k živým vystoupením. Jeho filmová hudba se podobá hudbě velkých orchestrů, a posluchači si u ní připomínají emoce, které prožili u sledování filmů, kde zněla. Zaujímá tak publikum napříč generacemi. Ve svém díle pokračuje Zimmer v řemesle hollywoodských symfoniků 20. století.

Zimmer se narodil v roce 1957 v německém Frankfurtu nad Mohanem, během dospívání se přesunul do Londýna. Uvádí, že hudba mu pomáhala vyrovnat se se smrtí otce. Při spolupráci s filmovým skladatelem Stanleym Myersem začali míchat klasický orchestrální projev s prvky elektroniky.

Roku 1989 zkomponoval Zimmer hudbu k oscarovému snímku Řidič slečny Daisy. V témže roce ho objevil slavný Ridley Scott, pro nějž Zimmer vytvořil hudbu mimo jiné k filmu Thelma a Louise.

"Hudba je hra. Mám v sobě skrytý pocit viny, že jsem nikdy v životě nepracoval. Já si pořád jenom hraju," tvrdí Zimmer, který během svého prvního turné objede 23 měst a společné koncerty s ČNSO odehraje i na Slovensku a v Polsku.

reklama