Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Praze dnes vystoupí legendární Rolling Stones, předkapelu jim dělá Pražský výběr

Koncert, ilustrační foto
Koncert, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Praha - Legendární britská skupina Rolling Stones dnes vystoupí na letišti v pražských Letňanech. Koncert bude součástí evropské části jejího turné No Filter, které zahájila 17. května v Dublinu.

Rockoví matadoři zahrají v obvyklém složení Mick Jagger, Keith Richards, Charlie Watts a Ronnie Wood. Koncert, na němž se čekají desetitisíce návštěvníků, si vyžádá dopravní omezení.

Brány areálu se otevřou ve 14:00, v 18:00 vystoupí švýcarská rocková kapela Gotthard, o hodinu později přijde na řadu Pražský výběr. Rolling Stones začnou hrát okolo 20:30. Vystoupení se uskuteční za každého počasí. Pořadatelé upozorňují, že v Letňanech nebude možnost parkování. Návštěvníci koncertu musí použít městskou hromadnou dopravu. Provoz metra bude prodloužen o hodinu, koncert skončí okolo 23:00.

V Česku "Stouni" vystoupili pětkrát, naposledy v roce 2007 v Brně v rámci turné A Bigger Bang. První jejich vystoupení v tehdejším Československu se uskutečnilo 18. srpna 1990 na Strahovském stadionu v Praze. Monstrózní koncert se konal pod patronací choti prezidenta Václava Havla Olgy a výtěžek z něj byl určen pro její nadaci Výbor dobré vůle.

Kapelu Rolling Stones, která vznikla v roce 1962, proslavily hity jako Angie, Wild Horses, Memory Motel, Honky Tonk Women, nebo (I Can't Get No) Satisfaction. Její první album vyšlo v roce 1964.

Témata:  Praha skupina Rolling Stones hudba

Související

Aktuálně se děje

4. června 2026 18:38

Pavlovi navrhují vyznamenat Ebena či Zemana. Další zajímavá jména neprošla

Poslanci ve čtvrtek našli definitivní shodu na tom, koho navrhnou prezidentu Petru Pavlovi na státní vyznamenání. Kromě exprezidenta Miloše Zemana jsou na seznamu z dolní parlamentní komory známí herci či režiséři. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Vypsaná fixa, foto: Daniel Oravec

Vypsaná fixa smečuje Ideál. Novou desku vydává po třech letech

Už v březnu Bylo to jistý. Teď je to naprosto ložený – Vypsaná fixa, která si v roce 2023 s Kusy radosti sáhla na cenu Anděl v kategorii Skupina roku, rozehrává čtyři roky od vydání poslední řadovky svůj další albový mač. Mač, během nějž není nouze o ostré smeče, překvapivé odrazy, výkony na hranici vlastních možností a v neposlední řadě celistvou porci skvělé muziky. Ostatně ne nadarmo Fixa pojmenovala svou jedenáctou řadovku po pingpongovém míčku, který nikomu nic neodpustil.