Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Sněhurka měla původně mít 23 trpaslíků. Jejich jména vás pobaví

Disneyland
Disneyland
Foto: Pixabay

Los Angeles - Smraďoch, Lenoch a Tlusťoch, patří mezi neobvyklá pojmenovaní Sněhurčiných trpaslíků, kteří to nedotáhli až do filmu. Producenti jmény nechtěli nikoho urazit, využili tak jen sedm charakterů.

Fanoušci oblíbené Disney pohádky z roku 1937 dobře ví, že Sněhurka měla sedm trpaslíků. Tvůrci ale odhalili původní návrhy příběhu. Vyšlo najevo, že jejích trpasličích ochránců mohlo být mnohem více! V úvahu původně bylo 23 postaviček. O zbylých 16 nás producenti připravili, protože jejich pojmenování a charakteristiky nebyly příliš lichotivé.

Filmoví tvůrci se údajně báli reakce veřejnosti, proto kompletně upustili od jmen, které kritizují vzhled člověka, nebo jinak poukazují na jeho nedokonalost. Trpaslíků tak zůstalo jen sedm.

Originály návrhů oblíbené pohádky byly nedávno vydraženy v aukční síni. Současný majitel kreslené kolekce si tak sáhl hluboko do kapsy, 400 původních obrázků ho stálo více než 17 milionů korun.

Seznam trpasličích jmen: Tlusťoch, Plešoun, Hluchoň, Prcek, Fuňoun, Lenoch, Nervóza, Šoufl, Cucák, Žvanil, Mazánek, Smraďoch, Zbrkloun, Nafoukanec, Prudéra, Krkánek.

Témata:  Walt Disney 1 pohádka zajímavosti

Související

Aktuálně se děje

22. února 2025 13:02

Daňové přiznání za rok 2024: Do kdy jej podat a jak jej zaplatit?

Daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob je povinností pro každou fyzickou osobu, která má daňovou povinnost v České republice, a to jak pro rezidenty, tak pro nerezidenty, přičemž u nerezidentů se vztahuje pouze na příjmy plynoucí ze zdrojů v ČR. Při podávání přiznání musíte zahrnout všechny příjmy, s výjimkou těch, které jsou od daně osvobozené, nebo těch, z nichž je daň vybírána srážkou podle zvláštní sazby.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

film Drømmer

Vítězem Berlinale se stal norský snímek Drømmer

Norský film Drømmer (Sny) režiséra Daga Johana Haugeruda získal na 75. ročníku mezinárodního filmového festivalu Berlinale hlavní cenu – Zlatého medvěda za nejlepší film. Snímek vypráví příběh dospívající Johanny, která se zamiluje do své učitelky, avšak její city nejsou opětovány. Na popud matky a babičky své představy promítne do románu. Film je třetí částí Haugerudovy trilogie o lásce a sexualitě a byl jedním z devatenácti soutěžních snímků.