zajímavosti

Letecká nehoda, ilustrační foto

Muž přežil po pádu letadla s fotbalisty Chapecoense i nehodu busu

Revue

Jeden z šestice přeživších pád letadla, při němž v roce 2016 zahynulo 71 lidí včetně hráčů fotbalového klubu Chapecoense, vyvázl s lehčími zraněními z další tragické nehody. Člen tehdejší posádky Erwin Tumiri se v úterý potřetí narodil po havárii autobusu, při níž v Bolívii přišlo o život 20 lidí.

Policie Kanada

Kanadský pár porušil zákaz vycházení, manžel byl na vodítku

Revue

Kanadskému páru se nevyplatil poněkud kuriózní pokus porušit noční zákaz vycházení v provincii Quebec. Policie ve městě Sherbrooke přistihla ženu, jak si vede manžela na vodítku. Strážníkům žena údajně tvrdila, že "venčí psa" v blízkosti svého bydliště. Oba dostali pokutu. S odkazem na lokální média o tom napsal zpravodajský web BBC.

Miloš zeman v Poslanecké sněmovně

Netradiční sázky vypsány: Bartoš půjde na ježka, Pražský hrad bude prodán Rusku

Domov

Bookmakeři sázkových kanceláří v Česku opět spojili konec roku s vypsáním kurzů na netradiční nebo politické sázky v příštím roce. U Fortuny lze vsadit například na to, že prezident Miloš Zeman přestane kouřit (5:1), lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká vyhraje republikový šampionát v šipkách (555:1) nebo že finále fotbalové Ligy mistrů v Istanbulu bude sledovat aspoň 50.000 diváků (7:1). Tipsport a Chance nabízejí třeba sázky na to, zda ANO vyhraje sněmovní volby (2:1) nebo že se předsedou Fotbalové asociace ČR stane předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík (33:1).

Ilustrační foto

Do thajského města přijel Santa Claus na slonech, přivezl roušky

Svět

Santa Claus odložil své saně, soby nechal ve stáji a namísto toho dnes přijel do thajského města Ajuttchaja na slonech. Jeho speciální vánoční návštěva měla zvýšit povědomost o hrozbě koronaviru, a proto měli sloni na chobotech velké roušky, které - už v běžné velikosti - rozdávali z košíků jako dárky školákům, motocyklistům a řidičům projíždějících aut, napsala agentura Reuters.

Covid-19, ilustrační foto

Nákazu koronavirem přežila 107letá Američanka, byla jen unavená

Svět

Ve Spojených státech za úterý zaznamenali více než 198.000 nově nakažených koronavirem. S covidem-19 tam za stejné období zemřelo 3019 lidí, což je podle Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) třetí nejvyšší denní údaj od začátku pandemie. Mezi ty, kdo onemocnění přežili, se zařadila 107letá Tillie Dybingová.

Varšava

"Kvádr z Utahu" se objevil i ve Varšavě, na internetu kolují spekulace o jeho původu

Svět

Záhadný kovový hranol stanul na březích Visly v polském hlavním městě. Rozmnožil sérii podobných objektů, které se v poslední době objevily ve Spojených státech a v Evropě, uvedla agentura AFP s tím, že jako první si záhadného objektu všimli běžci při ranním běhu podél řeky a pak se snímky objevily v sociálních sítích a místních médiích.

Trendy pro chladné měsíce roku 2020

Revue

Trendy pro chladné měsíce roku 2020

PR článek - Jaké by mělo být vaše oblečení? Dbáte na jeho jedinečný vzhled, ale ruku v ruce s ním musí jít i funkčnost? Chcete vědět, co se právě teď nosí a toužíte být opravdu IN? Pak se seznamte s letošními trendy, které vás zahřejí během zimních měsíců, a přitom vám umožní vypadat za všech okolností dobře.

Ilustrační foto

Záhada lesklého kvádru v Utahu: Dílo umělce, či mimozemšťanů?

Svět

Záhadný lesklý kvádr, který byl spatřený v odlehlé poušti na jihovýchodě Utahu před dvěma týdny, je pryč, upozornila agentura Reuters. O zmizení informovaly úřady a na sociálních sítích se objevily fotografie z místa, na kterých je vidět jen hromada kamení a malý kousek kovu ve tvaru trojúhelníku, které na místě zůstaly.

rakousko

Rakouská obec s "vulgárním názvem" změní jméno, už má dost vtipálků

Svět

Po letech sporů se obyvatelé rakouské osady Fucking rozhodli, že změní její název. Od příštího roku se bude víska se stovkou obyvatel jmenovat Fugging. Podle agentury AFP se tak místní chtějí vyhnout nechtěné pozornosti, které čelili kvůli podobnosti názvu osady s anglickým vulgárním výrazem pro pohlavní styk.

Vánoce

Svět

Ve vánočním stromu pro Rockefellerovo centrum se skrývala sovička

Mezi větvemi smrku, který se v předvánočním čase rozsvítí u newyorského Rockefellerova centra, objevili dělníci ukrytého sýce amerického. Malé sovy, která během třídenní cesty z města Oneonta ve střední části státu New York neměla přístup k potravě ani vodě, se ujala jedna záchranná stanice.

Ilustrační foto

Revue

Muž přežil hodiny v chladicím boxu po mylně konstatované smrti, zemřel až napodruhé

Ind prohlášený mylně za mrtvého a probuzený po několika hodinách strávených v chladicím boxu po několika dnech skutečně zemřel. Po konstatování "první smrti" byl mrtvý převezen domů, kde mělo do pohřbu tělo setrvat v mobilní chladící schránce. Pohřební služba ale našla muže živého a rodina teď má problémy kvůli nejasnostem kolem úmrtního listu.

Koronavirus SARS-CoV-2

Stoletá žena přežila nákazu covidem, obavy měla spíš o zdraví vnoučat

Svět

Barmánka Thein Kchin má sto let a nejen, že překonala koronavirus, ale nevěděla ani, že je nemocná. Protože měla v září pozitivní test na covid-19, umístili ji do izolace. Mezitím se nakazilo devět jejích příbuzných ze čtyř různých generací. Podle agentury Reuters stará dáma neměla žádné symptomy a izolaci strávila ve strachu o zdraví svých vnoučat.

Ilustrační foto

Svět

Skandál v Nizozemí: Gynekolog je otcem nejméně 17 dětí svých pacientek

Nizozemský gynekolog bez vědomí budoucích rodičů opakovaně používal své sperma pro umělé oplodnění, a stal se tak otcem nejméně 17 dětí. Dnes již zesnulý lékař Jan Wildschut působil v nemocnici Isala ve městě Zwolle v letech 1981 až 1993. Informaci dnes zveřejnila samotná nemocnice a agentura AP.

Polská policie, ilustrační foto

Chlapec ujel 1000 kilometrů schovaný pod návěsem kamionu

Svět

Asi 1000 kilometrů ujel šestnáctiletý chlapec, schovaný pod návěsem kamionu. Pod návěs vlezl ještě v Srbsku a vystoupil až na parkovišti u Radomi v centrální části Polska, uvedl zpravodajský server Onet. Na parkovišti jeden z místních obyvatel koupil chlapci kávu - a zavolal policii. Radom leží asi 100 kilometrů jižně od Varšavy.

Aktuálně se děje

22. května 2024 21:44

Rusko z vládního webu smazalo změnu hranic v Baltském moři

Návrh ruského ministerstva obrany na revizi námořních hranic Ruska na východě Baltského moře byl ve středu odstraněn z vládního portálu, kde byl zveřejněn. Tento návrh vyvolal zmatek a obavy mezi členskými zeměmi NATO, jako jsou Finsko, Švédsko, Litva a Estonsko, uvedla agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy