Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Fanoušci seriálu Přátelé truchlí. Zemřela spoluautorka úvodní písně

Klavír, ilustrační fotografie
Klavír, ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Ve věku 72 let v úterý zemřela americká hudební skladatelka Allee Willisová, která se proslavila především jako spoluautorka písně I'll Be There For You z populárního seriálu Přátelé. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC. Za hudbu k filmu Policajt z Beverly Hills a divadelnímu muzikálu The Color Purple (Purpurová barva) získala ceny Grammy.

Willisová, která zemřela na zástavu srdce, se podílela také na vzniku řady hitů americké kapely Earth, Wind & Fire, například písní September či Boogie Wonderland. Spolupracovala i se skupinami The Pointer Sisters či Pet Shop Boys.

Asi nejznámějším dílem, na kterém se Willisová podílela, je píseň k seriálu Přátelé, za kterou získal nominaci na cenu Emmy.

Hit vytvořila spolu s producenty seriálu Davidem Cranem a Martou Kauffmanovou, skladatelem Michaelem Skloffem a členy kapely The Rembrandts Dannym Wildem a Philem Solemem, kteří jej v roce 1994 nahráli.

Témata:  hudba úmrtí kultura seriál Přátelé Allee Willisová

Aktuálně se děje

18. července 2024 13:38

Fiala přirovnal Putina k Hitlerovi. Orbánova cesta není v zájmu Evropy ani ČR, řekl

Předseda vlády Petr Fiala poskytl britskému serveru Guardian rozsáhlý rozhovor mimo jiné o „mírové misi“ maďarského premiéra Viktora Orbána, možném nástupu Donalda Trumpa do pozice šéfa Bílého domu a další podpoře Ruskem napadené Ukrajině.

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy