Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zemřela herečka Jana Gazdíková, dlouhá léta působila v Brně

Jana Gazdíková
Jana Gazdíková
Foto: Městské divadlo Brno

Ve věku 79 let zemřela v pondělí Jana Gazdíková, dlouholetá členka souboru brněnského městského divadla. Objevila se však nejen v divadelních inscenacích, ale také ve filmech či televizních projektech.

O úmrtí informovalo Městské divadlo Brno. Poslední rozloučení se uskuteční na jeho Činoherní scéně v úterý 11. října od 11 hodin. 

Gazdíková, rodačka z Otrokovic, vystudovala herectví na brněnské Janáčkově akademii. Do angažmá se v Brně dostala v roce 1967 po dvou sezónách ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti. V Městském divadle pak ztvárnila na sto různých postav. 

Známá divadelní herečka se objevila i před filmovou kamerou. Zahrála si epizodní roli v kriminálce Jeden z nich je vrah, hrála také v několika dětských filmech či inscenacích a seriálech natočených brněnským televizním studiem. 

V herecké tradici pokračují obě děti Jany Gazdíkové – Petr a Johana – oba výrazní představitelé současného brněnského divadla. 

Témata:  Jana Gazdíková úmrtí

Aktuálně se děje

22. srpna 2026 21:58

Tereza Ramba natočila nový film. Druhou hlavní roli hraje David Švehlík

Režisér a scenárista Jiří Vejdělek zahájil natáčení romantické komedie Hubatá. Scénář filmu napsal spolu s komičkou Lucií Macháčkovou, která je autorkou dvoudílného bestselleru Historky z Tinderu a povídkové sbírky Svatební historky, za kterou získala Magnesii Litera v kategorii humoristická próza. Do rolí ústřední dvojice obsadil Terezu Ramba a Davida Švehlíka, v dalších rolích je podpoří Jana Švandová, Bea Hrnčiříková, Vojtěch Vodochodský, Patricie Solaříková, Pavel Kříž nebo Eva Leinweberová a Roman Slovák.

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy