Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Pavel Novotný se marně bránil rozhodnutí magistrátu. U soudu neuspěl

Pavel Novotný
Pavel Novotný
Foto: X / Pavel Novotný

Pavel Novotný se pro tuto chvíli do pražské komunální politiky nevrátí. Rozhodl o tom soud, který se zabýval jeho žalobou ohledně ztráty zastupitelského mandátu v Řeporyjích. Zapříčinilo ji pravomocné odsouzení Novotného k trestu odnětí svobody.

Novotný byl zastupitelem i poté, co se před několika týdny po třech měsících ve vězení vrátil na svobodu. Již dopředu ale avizoval, že se bude bránit proti případné ztrátě mandátu zastupitele. K té nakonec opravdu došlo, bývalý řeporyjský starosta se proto obrátil na justici. Soud již rozhodl.

Někdejší novinář neuspěl se žalobou proti rozhodnutí pražského magistrátu, který ukončil jeho působení v komunální politice kvůli odsouzení. Verdikt vynesl pražský městský soud, uvedl web Seznam Zprávy. 

Novotný si odpykal tříměsíční trest odnětí svobody za porušení předchozí podmínky. Odsouzen byl začátkem května za páchání přestupků. V podmínce byl od ledna 2022, přičemž zkušební lhůta se ještě prodlužovala. "Soud dospěl k závěru, že podmínka vedení řádného života ve zkušební době nebyla splněna," prohlásila soudkyně Monika Hrmová. 

Komunální politik následně oznámil, že s okamžitou platností pozastaví členství v ODS. K činům ho vyzval i premiér Petr Fiala. "Pokud nechce Pavel Novotný škodit ODS, tak by měl sám odejít," řekl předseda vlády v pořadu deníku Blesk.

Čtyřiačtyřicetiletý Pavel Novotný je synem legendárního televizního baviče Pavla Novotného. Dlouhá léta pracoval v médiích, proslavil se především jako kontroverzní bulvární novinář. Od roku 2010 byl zastupitelem v pražských Řeporyjích, posledních více než šest let působil ve funkci starosty této městské části. Skončil v polovině června. 

Témata:  Pavel Novotný soudy

Související

Aktuálně se děje

5:00

Počasí se do konce týdne ochladí, ukazuje předpověď

Ačkoliv dnes ještě budou denní maxima překonávat desetistupňovou hranici, do konce týdne se ochladí. Denní teploty klesnou až ke čtyřem stupňům, uvedl ČHMÚ.cz.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy