Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zima brzy skončí, za pár týdnů se oteplí

Brno přepadla na konci zimy pořádná sněhová vánice
Brno přepadla na konci zimy pořádná sněhová vánice
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Praha - Po teplém únoru se zase více oteplí až koncem března a začátkem dubna. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí Českého hydrometeorologického ústav (ČHMÚ).

Koncem února zaznamenali meteorologové na některých místech v Česku teploty až přes 18 stupňů Celsia.

Březen ale přinesl ochlazení, které podle ČHMÚ pravděpodobně vydrží alespoň ještě v příštích dvou týdnech.

"Teploty vzduchu do 20. března budou podobné jako v prvním březnovém týdnu. Teplejší pak předpokládáme třetí dekádu března a začátek dubna," oznámili pracovníci ČHMÚ.

Průměr denních teplot bude podle ústavu v příštích dvou týdnech kolem osmi až devíti stupňů. Až v následujících dvou týdnech se posune až k 11 stupňům Celsia.

Měsíční výhled počasí je vytvářen pro ČR jako celek. Tzn, že nemůže postihnout regionální odlišnosti počasí v jednotlivých regionech. Podrobnější předpověď s případnou regionalizací a členěná po dnech je možná přibližně na týden dopředu. Pro přesnější předpověď je tedy třeba sledovat střednědobé a krátkodobé předpovědi pro ČR nebo i jednotlivé kraje.

Témata:  počasí zima

Související

Aktuálně se děje

20. července 2026 17:52

StarDance bez šampionky. Bartuněk Hrstková prozradila, jak to cítí

Ještě více než dva měsíce nás dělí od začátku další řady StarDance, ale mnozí lidé spjatí s touto televizní show už vědí, že tentokrát budou na parketu chybět. Patří k nim i úřadující vítězka, která přiznala jisté zklamání ze své absence. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy