Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 6. dubna

Jaro, ilustrační fotografie
Jaro, ilustrační fotografie
Foto: MiZ, EuroZprávy.cz

Praha - Za studenou frontou k nám bude, mezi tlakovou níží nad severní Skandinávií a tlakovou výší u Britských ostrovů, proudit studený vzduch od severozápadu, informuje chmi.cz.

Počasí v noci (22-07):Zataženo až oblačno, na většině území občasný déšť nebo přeháňky, postupně nad 500 m, na severu i v nižších polohách srážky sněhové. Nejnižší teploty 5 až 1 °C. Mírný severozápadní vítr 3 až 7 m/s.

Tlaková tendence: slabý až mírný vzestup

Počasí přes den (07-24):Proměnlivá, převážně velká oblačnost, místy přeháňky. V noci a ráno v polohách nad 500 m, na severu i v nižších polohách, během dne postupně nad 800 m srážky sněhové. Nejvyšší teploty 6 až 10 °C, na východě místy až 12 °C. Zpočátku mírný, postupně čerstvý severozápadní vítr 5 až 9 m/s s nárazy kolem 15 m/s, bude večer částečně slábnout.

Tlaková tendence: slabý vzestup

Témata:  počasí jaro

Související

Aktuálně se děje

7. června 2025 20:22

Počasí se oteplí víc, než se čekalo. Jednu dobrou zprávu ale vědci mají

Navzdory častým zprávám o rekordních vlnách veder, extrémním počasí a neochotě některých států jednat se svět podle aktuálních vědeckých odhadů pravděpodobně vyhne nejhorším scénářům globálního oteplení. Vše ale nasvědčuje tomu, že do konce století se planeta ohřeje přibližně o 2,7 °C oproti době před průmyslovou revolucí. Tento výhled, přestože lepší než předpokládaný nárůst teploty o 4 až 5 stupňů z minulých dekád, zůstává alarmující a představuje vážné riziko pro stabilitu ekosystémů i samotné lidstvo.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Bouřka, ilustrační foto

Počasí: Většinu Česka dnes mohou zasáhnout další silné bouřky

Dnes slavíme Medarda, a jak praví tradiční pranostika, „Medardova kápě čtyřicet dní kape“. Letos se ale podle meteorologů obavy z vytrvalého deště nenaplní – příští týden má být slunečný a postupně i teplejší. Na dnešní den ale Český hydrometeorologický ústav vydal kvůli hrozícím silným bouřkám výstrahu s nízkým stupněm nebezpečí, která platí pro odpoledne a večer.