jaro

Lidé ve sněhové vánici, ilustrační foto

Letní počasí se s Českem loučí. Na horách bude i sněžit

Počasí

Podle ČHMÚ se na začátku příštího týdne rozloučíme s letním počasím, protože do Česka vtrhne výrazné ochlazení. Na horách můžeme očekávat slabou vrstvu sněhu, a v polovině týdne  dokonce začne sněžit i v nižších polohách, a to i v některých nížinných oblastech.

Jaro, ilustrační fotografie

Pondělí bylo prvním letním dnem roku. Nejtepleji bylo v Karviné

Počasí

První letní den letošního roku nakonec o Velikonocích opravdu nastal. V sobotu maxima navzdory předpovědi nedosáhly požadovaných hodnot, v pondělí už hranice 25 stupňů padla. V Karviné dokonce naměřili rovných 26 °C, informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na sociální síti X.

Jaro, ilustrační fotografie.

Svět

Nad Českem je saharský prach, ovlivní sobotní teploty

Děje se to, co meteorologové avizovali. Nad Českem se během velikonočních svátků vznáší saharský prach. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) téměř jistě ovlivní sobotní maximální teploty. Ty mají podle předpovědi dosahovat až 24 stupňů.

Ranní rosa, příroda

Duben bude spíše chladnější, zejména tento týden

Počasí

Zbytek dubna a začátek května bude podle meteorologů chladnější a deštivější, než bývá v této části roku obvyklé. Nejvyšší denní teploty v tomto týdnu budou kolem devíti stupňů Celsia, v dalších třech týdnech by se mělo oteplit. Vyplývá to z měsíční předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Ilustrační foto

Počasí

Počasí na noc a středu 27. května

Od západu k nám bude i nadále zasahovat tlaková výše se středem nad Britskými ostrovy. Večer počasí u nás začne postupně od severozápadu ovlivňovat okluzní fronta, informuje portal.chmi.cz.

Ilustrační foto

Počasí na noc a středu 13. května

Počasí

Výběžek vyššího tlaku vzduchu zeslábne a do střední Evropy se od jihozápadu rozšíří brázda nižšího tlaku. S ní spojené frontální rozhraní se bude vlnit nad Alpami a během dne ovlivní počasí i u nás, informuje portal.chmi.cz.

Ilustrační foto

Počasí

Počasí na noc a pátek 8. května

Slábnoucí tlaková výše se přesune ze střední Evropy k jihovýchodu a kolem ní k nám začne proudit teplý vzduch od jihozápadu, informuje portal.chmi.cz.

Ilustrační foto

Počasí na noc a středu 6. května

Počasí

Mezi tlakovou výší nad Britskými ostrovy a tlakovou níží nad východní Evropou k nám bude od severozápadu až severu proudit chladný vzduch, informuje portal.chmi.cz.

Jaro, ilustrační fotografie

Počasí na noc a úterý 5. května

Počasí

Studená fronta postoupí přes naše území k východu a za ní k nám bude proudit studený vzduch od severozápadu až severu, informuje portal.chmi.cz.

Ilustrační foto

Počasí

Počasí na noc a neděli 3. května

Tlaková níže se bude z jižní Skandinávie přesouvat dále k východu a kolem ní k nám bude i nadále proudit vlhčí a chladnější vzduch od severozápadu, informuje portal.chmi.cz.

Ilustrační foto

Počasí na noc a sobotu 2. května

Počasí

Tlaková níže bude postupovat ze Severního moře nad Skandinávii a kolem ní k nám bude proudit vlhčí a chladnější vzduch od západu až severozápadu, informuje portal.chmi.cz.

Ilustrační foto

Počasí na noc a úterý 28. dubna

Počasí

Brázda nízkého tlaku se rozšíří ze západní Evropy do Evropy střední a s ní spojená studená fronta postoupí k večeru do Čech, informuje portal.chmi.cz.

Aktuálně se děje

25. května 2024 11:19

Borrell: EU si musí vybrat, jestli podpoří instituce prosazující právní stát, nebo Izrael

Evropská unie si bude muset vybrat mezi podporou mezinárodních institucí prosazujících zásady právního státu a podporou Izraele, prohlásil šéf evropské diplomacie Josep Borrell. Reagoval na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora (ICJ), který Izraeli nařídil okamžité zastavení vojenské operace ve městě Rafah na jihu Pásma Gazy, uvedla agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Češi se probojovali do finále MS v hokeji

Mimořádná zpráva

Češi sedmi brankami dokonale rozložili dosud suverénní Švédy a zahrají si doma na MS o zlato

Pokud byl plán svěřenců kouče Radima Rulíka pro semifinále se Švédy nenechat nic náhodě, tak to splnili měrou vrchovatou. Od začátku do konce totiž si šli za jasným cílem, nedat soupeři ani čichnout a dojít tak do vytouženého finále. Svými dvěma brankami režírovali toto neuvěřitelné tažení za vítězstvím jak David Kubalík, tak Lukáš Sedlák, přičemž nejvíc kanadských bodů zaznamenala Nečasova formace, přičemž sám Nečas zaznamenal hned čtyři z nich. A samozřejmě přispěl stále klidně chytající Lukáš Dostál.