Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na prodloužený víkend. Očekává se změna k lepšímu

Jaro, ilustrační fotografie
Jaro, ilustrační fotografie
Foto: MiZ, EuroZprávy.cz

Začíná druhý květnový prodloužený víkend, v jehož průběhu se očekává postupné oteplování. Zatímco dnes místy maximální teploty jen sotva překročí 10 stupňů, v neděli se maxima dostanou přes dvacítku. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Přeháňky by se v pátek měly vyskytovat pouze výjimečně a spíše na horách. Přesto bude dost oblačnosti, vyjasňovat se začne až večer. Předpověď zároveň předpokládá velké rozdíly v teplotách. "Zatímco na severu Čech čekáme teploty pouze kolem 12 °C, na jihu Moravy pak kolem 21 °C," uvedli meteorologové na sociální síti X. 

V sobotu se očekává slunečno, při přechodně zvětšené oblačnosti může dojít k přeháňkám. V neděli bude zpočátku jasno, ale během dne má přibývat oblačnosti, až se v pozdějších večerních hodinách na jihozápadě a jihu Čech objeví první přeháňky spojené s frontálním systémem.

"Obě víkendová rána budou díky vyjasněné obloze chladná s teplotami kolem 5 °C, v údolích může teplota klesat až k 1 °C a hrozí přízemní mrazíky. Odpolední teploty ale porostou. Zatímco v sobotu čekáme teploty kolem 19 °C, v neděli už kolem 22 °C. Teplejší bude po oba dny jižní Morava," dodali meteorologové. 

Témata:  počasí jaro ČHMÚ

Související

Aktuálně se děje

27. května 2026 14:57

Rekordní je jen částkou. Expert zhodnotil výhru Čecha v Eurojackpotu

Včerejší „rekordní“ výhra v loterii Eurojackpot, 2,914 miliardy korun, ve skutečnosti není rekordní. Lépe řečeno, je rekordní jen bez zohlednění inflace a daní. Přesto, pokud by již zdaněnou výhru novopečený český miliardář hypoteticky uložil do fixních Dluhopisů republiky, které od tohoto měsíce stát nabízí veřejnosti k úpisu, zajistil by si bezstarostný měsíční příjem ve výši téměř 9,4 milionu korun.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy

Bouřka, ilustrační foto

Počasí: Letní teploty budou pokračovat, hrozí i bouřky

Českou republiku čeká do konce týdne proměnlivý vývoj počasí. Zatímco v první polovině sledovaného období se budeme těšit ze slunečné oblohy bez deště, s příchodem víkendu začne mraků i srážek přibývat. Spolu s tím budou stoupat i teploty, které se před víkendem lokálně přiblíží až k tropické třicítce, přičemž závěr týdne přinese ojedinělé bouřky.