reklama
Po fotbalovém MS vypuklo rasistické peklo! Takovouhle odezvu nikdo nečekal! - anotační obrázek
Po fotbalovém MS vypuklo rasistické peklo! Takovouhle…

Zároveň vyzývají obyvatele, aby zůstali v uzavřených místnostech a pili dostatek vody, píší agentury. Podle meteorologů se jedná o "ochutnávku" toho, co kontinentu v příštích desetiletích nachystá globální oteplování, napsala agentura AFP.

V Srbsku se hovoří o "pekelných" vedrech, která prý přišla z Afriky. V četných balkánských městech byla už dnes ráno kolem 8:00 SELČ naměřena teplota více než 30 stupňů Celsia. V průběhu dne by měla vystoupat až na 42 stupňů. Začátkem týdne klesne na hodnoty okolo 30 stupňů Celsia, než udeří další vlna veder.

V alpské oblasti Slovinska byla v tomto týdnu zaznamenána první tropická noc, kdy ve výšce 1500 metrů nad mořem teplota přes noc neklesla pod 20 stupňů. Chorvatské úřady vyzývají k opatrnosti turisty na plážích a během cest.

Dva mrtví jsou hlášeni z Rumunska. Pětačtyřicetiletý muž zkolaboval a zemřel v severovýchodní části země v pátek při práci na poli. Šedesátiletý muž zemřel ve čtvrtek na infarkt na ulici ve východorumunském přístavu.

V Itálii se jako příčina úmrtí uvádí vedro u nejméně tří osob. Na zdejší pohotovost se v posledních dnech obrací o 15 až 20 procent více lidí. Místním vedrům přezdívají "Lucifero" Lucifer.

V Albánii kvůli velkým vedrům vypuklo na 15 lesních požárů, desítky dalších zachvátily jiné regiony. Horké a suché počasí ničí úrodu obilí a obavy z nedostatku vody přiměly úřady k výzvám omezit její užití jen na základní potřeby.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama