Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a úterý 12. prosince

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Praha - V noci začne přes naše území přecházet k východu studená fronta a za ní bude od západu proudit do střední Evropy studený vzduch. Informuje o tom na svém webu Český hydrometeorologický ústav.

Počasí v noci (22-07):Zataženo až oblačno, od západu místy občasný déšť nebo přeháňky, na západě Čech k ránu nad 800 m srážky sněhové. Nejnižší teploty na Moravě a ve Slezsku 12 až 7 °C, v Čechách 7 až 3 °C, na západě až 1 °C. Čerstvý jihozápadní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na Moravě a ve Slezsku silný jižní 9 až 13 m/s s nárazy 20 až 30 m/s (až 110 km/h), na horách kolem 30 m/s (110 km/h), v Jeseníkách a Beskydech ojediněle kolem 40 m/s (150 km/h).

Tlaková tendence: setrvalý stav, postupně mírný vzestup

Rozptylové podmínky: dobré

Počasí přes den (07-24):Zataženo až oblačno, v Čechách ojediněle déšť nebo přeháňky, nad 500 m sněžení. Na Moravě a ve Slezsku místy déšť nebo přeháňky, večer srážky četnější a večer postupně nad 600 m srážky sněhové. Nejvyšší teploty v Čechách 3 až 8 °C, na Moravě a ve Slezsku 8 až 13 °C a během dne od západu ochlazování. Čerstvý jihozápadní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s. Na východě Moravy a ve Slezsku zpočátku silný jižní 8 až 12 m/s s nárazy 20 až 25 m/s (až 90 km/h), na horách kolem 30 m/s (110 km/h). Večer se bude vítr měnit na západní a bude slábnout.

Tlaková tendence: silný vzestup

Rozptylové podmínky: dobré

Témata:  počasí podzim

Související

Aktuálně se děje

22. října 2025 13:27

Ukrajina by souhlasila s Trumpovým kompromisem, potvrdil Zelenskyj

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uvítal kompromisní návrh amerického protějška Donalda Trumpa, aby se válka na Ukrajině zastavila na úrovni nynější frontové linie. Zelenskyj ale vyjádřil přesvědčení, že Moskva s tím nebude souhlasit. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy