Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 28. prosince

Zima, ilustrační fotografie
Zima, ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Praha - V noci na čtvrtek začne přes naše území zvolna postupovat k východu zvlněná studená fronta, za kterou k nám pronikne studený vzduch od severozápadu, informuje chmi.cz.

Počasí v noci (22-07):Zataženo, postupně déšť. V západní polovině Čech i déšť se sněhem, ojediněle srážky mrznoucí, zpočátku v polohách nad 800 m, k ránu nad 500 m srážky sněhové. Nejnižší teploty +2 až -2 °C, na Moravě a ve Slezsku 6 až 2 °C. V Čechách ojediněle tvorba ledovky. Slabý proměnlivý vítr do 3 m/s se bude měnit na mírný západní 2 až 6 m/s. Ve východní polovině území čerstvý jižní až jihovýchodní vítr 5 až 10 m/s, v nárazech kolem 20 m/s (70 km/h), v Jeseníkách a v Beskydech kolem 30 m/s (110 km/h) bude k ránu slábnout.

Tlaková tendence: zpočátku mírný pokles, během noci od západu mírný až silný vzestup

Rozptylové podmínky: dobré

Počasí přes den (07-24):Zataženo, zpočátku na většině území déšť nebo déšť se sněhem, na východě území srážky četnější. V Čechách zpočátku jen na jihozápadě v polohách nad 400 m, postupně na celém území ve všech polohách sněžení. Na Moravě a ve Slezsku v polohách nad 800 m, postupně nad 400 m srážky sněhové. Během odpoledne a večer srážky jen místy. Nejvyšší teploty 1 až 5 °C, na Moravě a ve Slezsku místy až 7 °C a během dne ochlazování. Mírný západní až severozápadní vítr 3 až 7 m/s, na severovýchodě zpočátku čerstvý jižní až jihozápadní 5 až 10 m/s s nárazy 15 až 20 m/s (70 km/h).

Tlaková tendence: mírný až silný vzestup

Rozptylové podmínky: dobré

Témata:  počasí zima

Související

Aktuálně se děje

25. června 2026 20:25

25. června 2026 8:28

Dagmar Havlová poslala dopis. Knihovna poprvé reaguje na její rozhodnutí

Dagmar Havlová podnikla další zásadní krok ohledně budoucnosti Knihovny Václava Havla, když jí odebrala souhlas s užíváním jména exprezidenta. Instituce je ale nadále připravena hledat řešení nastalé situace. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy

Paříž, ilustrační foto

Extrémní počasí devastuje Evropu. Francie zakazuje alkohol, londýnská záchranka hlásí nejhorší den v historii

Pařížské úřady se rozhodly zakázat konzumaci alkoholu na veřejných prostranstvích, a to s platností od pátečního poledne. Opatření má pomoci zmírnit zdravotní komplikace obyvatel, které souvisejí se současnou vlnou veder sužující Francii i velkou část Evropy. Šéf pařížské policie Patrice Faure oznámil, že příslušné nařízení vydá ve čtvrtek večer. Pití alkoholických nápojů pod přímým sluncem má totiž podle něj na lidský organismus devastující účinky.