Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 1. února

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Praha - Přes střední Evropu přejde k východu studená fronta, za kterou k nám začne proudit chladnější vzduch od západu, informuje chmi.cz.

Počasí v noci (22-07):Oblačno až zataženo. V severozápadní polovině území místy déšť nebo přeháňky, zpočátku v polohách nad 800 m, od severozápadu nad 500 m srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší teploty 5 až 1 °C. Mírný jihozápadní až jižní vítr 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, bude k ránu částečně slábnout.

Tlaková tendence: mírný pokles, k ránu setrvalý stav

Rozptylové podmínky: většinou dobré, k ránu místy mírně nepříznivé

Počasí přes den (07-24):Zataženo až oblačno. Zpočátku v severozápadní polovině, postupně na celém území občasný déšť nebo déšť se sněhem, postupně nad 600 m, v západní polovině Čech i v nižších polohách srážky sněhové. Odpoledne od severozápadu ubývání srážek. Nejvyšší teploty 3 až 7 °C, na západě Čech kolem 3 °C. Mírný jihozápadní až západní vítr 2 až 5 m/s bude na Moravě a ve Slezsku dále slábnout.

Tlaková tendence: setrvalý stav nebo slabý vzestup

Rozptylové podmínky: většinou mírně nepříznivé

Témata:  počasí zima

Související

Aktuálně se děje

15. července 2026 12:28

Střelba v Praze. Muž zavraždil ženu a pak si chtěl vzít život, míní policie

Tragickou střelbou se od středečního dopoledne zabývá pražská policie. Na ulici ležela mrtvá žena, vedle ní ležel zraněný muž. Šlo o bývalé rodinné příslušníky. Muž podle prvotního šetření zavraždil ženu a následně se pokusil o sebevraždu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Počasí o víkendu: Do Česka dorazí přeháňky a citelné ochlazení

Nastávající víkend přinese do Česka oblačnost, místy přeháňky a citelné ochlazení, přičemž nejteplejším regionem zůstane jižní Morava. Zatímco v sobotu musíme počítat s ojedinělými bouřkami a srážkami s úhrny až 15 milimetrů, v neděli sice teploty klesnou ještě o něco níže, ale obloha se částečně vyjasní a přeháňky se objeví již jen výjimečně.