Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na Británii se valí extrémně horké léto. Jak na tom bude Česko?

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Londýn/Praha – Velká Británie odpočítává zbývající dny do začátku „nejteplejšího léta za posledních sto let“. Podle meteorologů by mělo přijít už za 10 dní. To v Česku bude začátek června spíše teplotně průměrný.

Britští meteorologové předpovídají, že již během několika dnů vyletí ukazatel na teploměrech před hranici 30 stupňů Celsia. Teploty, která se prudce zvýší na začátku srpna, podle nich vydrží další tři měsíce.

Nejnovější modely počasí podle serveru Express naznačují, nejvyšší v Británii naměřená teplota, která je 38.5 Celsia, by mohla být překonána během několika týdnů. Právě tak podle odborníků začne „ohromné léto" 2016. Léto bude podle meteorologů tak horké kvůli kombinaci několika vzácných faktorů, teploty například zvýší horký vzduch proudící z Afriky.

Červen tedy bude v Británii zřejmě velmi teplý, to v Česku budou podle Českého hydrometeorologického ústavu teploty průměrné. Alespoň do půlky června. „V nejbližších dvou týdnech očekáváme poměrně teplé počasí s teplotami mírně nad hranicí dlouhodobých průměrů. V dalších 2 týdnech by teploty měly v průměru pozvolna klesat, ale teplotně by se toto období mělo pohybovat na rozmezí mezi normálními a podnormálními hodnotami pro tuto roční dobu," uvádí ČHMU. Průměrné by měly být také srážky.

Témata:  počasí Velká Británie léto

Související

Aktuálně se děje

10. listopadu 2025 11:36

VIDEO: Vojtěch zpívá Gotta. Tohle umí muž, který se má opět stát ministrem

Adam Vojtěch zřejmě už brzy stane v čele jednoho z ministerstev, ale zatím je "jen" řadovým poslancem. Má tak více času i na své koníčky, přičemž tím největším je hudba. Vojtěch dostal možnost předvést své pěvecké schopnosti. Podívejte se sami, jak to dopadlo. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy