Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 12. dubna

Jaro
Jaro
Foto: Marie Cvrčková, EuroZprávy.cz

Praha - Od jihozápadu bude zvolna postupovat přes střední Evropu brázda nízkého tlaku vzduchu. Před ní k nám vyvrcholí příliv teplého vzduchu od jihu až jihovýchodu, informuje chmi.cz.

Počasí v noci (22-07):Jasno až polojasno. Nejnižší teploty 12 až 8 °C. Mírný jihovýchodní až východní vítr 3 až 7 m/s, zejména na Českomoravské vrchovině místy s nárazy kolem 15 m/s. Na východě jen slabý vítr do 3 m/s.

Tlaková tendence: slabý pokles

Počasí přes den (07-24):Jasno až polojasno, později odpoledne a večer od jihozápadu přibývání oblačnosti a postupně místy přeháňky nebo i bouřky. Nejvyšší teploty 20 až 24 °C. Čerstvý jihovýchodní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na severovýchodě slabý proměnlivý do 4 m/s.

Tlaková tendence: slabý pokles, večer slabý vzestup

Témata:  počasí jaro

Aktuálně se děje

23. srpna 2026 4:00

První předpověď počasí na příští víkend. Teploty po pátku klesnou

Tropické počasí se v následujících dnech vrátí do Česka, ale až do posledního prázdninového víkendu nevydrží. Teploty ve volných dnech spadnou pod 30 stupňů, vyplývá z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy