Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na Floridu se řídí hurikán. Vyhlášen stav nouze

Hurikán
Hurikán
Foto: Pixabay

Tallahassee (USA) - Florida se připravuje na tropickou bouři Colin. Ta podle Národního střediska pro hurikány (NHC) zasáhne pobřeží.

Guvernér Rick Scott již předem podle agentury AP vyhlásil stav nouze, aby usnadnil přípravy na příchod živlu.

Bouře mezitím nad Mexickým zálivem nabírá na síle a rychlosti a později odpoledne místního času (v noci na úterý SELČ) by měla vstoupit nad pevninu.

Podle meteorologů se přes sever Floridy přesune do úterního rána (odpoledne SELČ) k pobřeží na jihovýchodě Georgie, odkud bude pokračovat podél pobřeží Jižní a Severní Karolíny do otevřeného Atlantiku.

Témata:  USA Tropická bouře hurikán

Související

Aktuálně se děje

20. července 2026 19:11

Babiš ukázal papír, který naznačuje jeho postup vůči prezidentovi

Premiér Andrej Babiš (ANO) nejspíš omylem odhalil svou komunikační strategii ve sporu s prezidentem Petrem Pavlem. Podle poznámek, které se objevily v jeho videu na sociálních sítích, jej hodlá maximálně ignorovat. Babiš ale přispěchal s jiným vysvětlením. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy