reklama

Ve většině regionů meteorologové výstrahu před požáry zrušili počátkem týdne, kdy sucho a vedro na krátkou dobu přerušily bouřky a deště. V úterý ale opět informovali, že nebezpečí požárů dál platí pro celý Jihomoravský kraj a pro okresy Kroměříž, Zlín, Uherské Hradiště a Třebíčsko a Žďársko. Aktuálně výstrahu rozšířili o zbývající okresy Zlínského kraje a Vysočiny.

"Přes střední Evropu postupuje k severovýchodu tlaková výše. Po její zadní straně k nám bude proudit teplý vzduch od jihu. Studená fronta, která k nám postoupí od západu z pátku na sobotu, se rozpadne a nepřinese žádné výraznější srážky," odůvodnili zveřejnění výstrahy meteorologové.

V oblastech, kde hrozí požáry, by lidé proto neměli v přírodě rozdělávat oheň, odhazovat cigaretové nedopalky, používat přenosné vařiče ani jiné zdroje otevřeného ohně. 

Předpověď na pátek (00-24):
Jasno až polojasno. V Čechách k večeru přibývání oblačnosti a večer na západě ojediněle přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 28 až 32 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s v bouřkách přechodně zesílí.

Předpověď na sobotu (00-24):
Polojasno až oblačno, ojediněle, na horách místy, přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 29 až 33 °C, na západě kolem 27 °C. Slabý severní vítr 1 až 4 m/s v bouřkách přechodně zesílí, uvedl chmi.cz.

Předpověď na neděli (00-24):
Jasno až polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 18 až 14 °C, na západě až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 26 až 30 °C. Slabý severozápadní vítr 1 až 4 m/s v bouřkách přechodně zesílí.

Předpověď na pondělí (00-24):
Jasno až polojasno. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 28 až 32 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s.

Vyhlídka počasí od úterý do čtvrtka:
Jasno až polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 18 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 27 až 32 °C.

Loading...

1 komentář (Poslední 17.08. 16:30) Napište svůj názor

reklama