reklama

„V pondělí ráno očekáváme zejména v Čechách (odpoledne také v Jeseníkách) výskyt sněhových srážek, sníh bude padat i v nižších nadmořských výškách. Už dopoledne však bude teplota stoupat nad bod mrazu, nejvyšší odpolední teploty v pondělí očekáváme do čtyř stupňů Celsia,“ uvádějí meteorologové z Meteopressu.

Právě díky teplotám nad nulou ale sněhová pokrývka dlouho nevydrží. Napadaný sníh se udrží pouze ve vyšších nadmořských výškách. Výskyt sněhových srážek očekávají meteorologové v menší míře i na Moravě. K večeru se bude opět ochlazovat, vyskytnout se tak může náledí.

Předpověď na pondělí (00-24):

Zataženo až oblačno a na většině území slabé sněžení nebo sněhové přeháňky, v polohách pod 300 m přechodně i srážky smíšené. Večer částečné ubývání oblačnosti a srážek. Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až +4 °C, večer ojediněle tvorba náledí. Mírný severovýchodní vítr 3 až 7 m/s

Předpověď na úterý (00-24):

Většinou oblačno, zpočátku ojediněle slabé sněžení nebo sněhové přeháňky. Během dne od jihu postupně zataženo a na většině území občasné sněžení nebo sněhové přeháňky, v polohách pod 400 m postupně srážky smíšené nebo dešťové, ojediněle i mrznoucí. Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C, ojediněle tvorba náledí. Nejvyšší denní teploty 0 až +4 °C. Mírný východní vítr 4 až 8 m/s.

Předpověď na středu (00-24):

Zataženo až oblačno, na většině území déšť se sněhem nebo sněžení, ojediněle srážky i mrznoucí. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až +4 °C. Mírný východní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na čtvrtek (00-24):

Převážně zataženo, místy slabé sněžení nebo mrholení, i mrznoucí. Místy mlhy, i mrznoucí. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C. Mírný východní až jihovýchodní vítr 2 až 5 m/s.

Vyhlídka počasí od pátku do neděle:

Zataženo až oblačno a ojediněle mrholení, i mrznoucí. Místy mlhy, i mrznoucí. Postupně na horách místy, jinde jen ojediněle polojasno. Nejnižší noční teploty +2 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až +5 °C.

Loading...
reklama