Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Meteorologové vydali novou výstrahu: Život Čechů opět zkomplikuje náledí

Zima, ilustrační fotografie
Zima, ilustrační fotografie
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Silnice a chodníky v nižších a středních polohách v Česku mohou od dnešního večera klouzat. Na mokrém povrchu se totiž bude vlivem studeného vzduchu tvořit náledí a na částečně roztátém sněhu zmrazky. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Jeho upozornění před možností úrazů při uklouznutí a problémů v dopravě platí pro všechny kraje do čtvrtečního rána.

"Ve studeném vzduchu bude počasí u nás ovlivňovat tlaková níže ve vyšších vrstvách atmosféry. Lokálně se bude vytvářet náledí nebo zmrazky po předchozím dešti nebo tání sněhu," uvedli meteorologové.

V souvislosti s tím lidem doporučují, aby při chůzi venku byli opatrní a starší nebo méně mobilní lidé by měli vycházení ven omezit. K opatrnosti nabádají i řidiče, kteří by měli navíc sledovat dopravní zpravodajství.

Témata:  počasí náledí zima

Související

Aktuálně se děje

22. února 2025 18:21

Fanoušci biatlonu mohou jásat. Nové Město na Moravě bude centrem sportu do roku 2030

Fanoušci biatlonu v České republice mohou jásat. Nové Město na Moravě si zajistilo pořadatelství Světového poháru v biatlonu minimálně do roku 2030. Informaci potvrdila Mezinárodní biatlonová unie (IBU), která Vysočina Areně přidělila další čtyři ročníky prestižní soutěže, uvedla Česká televize.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy