reklama

Podle její mluvčí Soni Holingerové je situace nejhorší ve středních a východních Čechách. Dalších více než 1200 odběratelů bez proudu má hlášeno společnost E.ON, a to především na jihu Moravy.

Silný vítr, který láme stromy a shazuje větve do elektrického vedení, způsobil dnes v jižních Čechách výpadek dodávek proudu až 10.000 domácností. Nejhorší situace byla podle mluvčí společnosti E.ON Martiny Slavíkové na Písecku, Strakonicku či Táborsku. Drtivá většina poruch už byla opravena, a kolem 18:00 evidovala distribuční společnost E.ON jen 360 odběrných míst bez proudu. Dalších přibližně 900 odběratelů bez elektřiny eviduje E.ON na jižní Moravě. Na opravě společnost pracuje.

Do terénu vyrazily kvůli přetrhanému vedení také opravárenské čety společnosti ČEZ. Kolem 18:00 měla firma bez proudu 5500 odběrných míst. Na vedení vysokého napětí opravuje ČEZ 20 poruch, další desítky poruch jsou na linkách nízkého napětí. Podle mluvčí společnosti je nejhorší situace na Nymbursku a Kolínsku ve Středočeském kraji, a dále na Královéhradecku a Rychnovsku. Firma přepokládá, že většinu poruch se podaří odstranit už dnes večer, bude ale záležet na dalším vývoji počasí, uvedla Holingerová.

reklama