reklama

V celorepublikovém měřítku nás žádný významný déšť nečeká – v celé republice je stále sucho a kvůli tomu je zvýšené nebezpečí vzniku přírodních požárů. I proto by lidé měli dbát zvýšené opatrnosti a vyvarovat se manipulaci s ohněm. V některých krajích dokonce do odvolání platí například zákaz rozdělávání ohňů a zákaz kouření v rizikových oblastech.

Vítr bude v pondělí postupně zesilovat z mírného na čerstvý východní s nárazy do 20 m/s. Zesilující vítr ještě zvyšuje riziko vzniku a šíření požárů. Nejnižší teploty se budou pohybovat mezi 8 až 4 °C, v údolích by ale ojediněle mohly ještě klesnout pod 0 °C. Přes den naměříme mezi 16 a 20 °C, v 1000 metrech na horách kolem 12 °C.

V úterý bude na většině území oblačno s přeháňkami hlavně na východní polovině republiky.  Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 14 a 18 °C. Vát bude stále čerstvý vítr s nárazy do 20 m/s.

Ve středu bude polojasno až oblačno, místy se objeví přeháňky a naměříme v maximech 19 až 23 °C. Vát bude čerstvý jihovýchodní vítr.

Ve čtvrtek bude polojasno a teploty se vyšplhají na 21 až 25 °C. Vát bude mírný až čerstvý jihovýchodní vítr.

V pátek bude oblačno a zase se dostaví i přeháňky. Nejvyšší teploty se budou pohybovat mezi 19 a 23 °C. Vítr by už tou dobou měl být slabší, označili bychom ho tedy za mírný severozápadní.

V sobotu bude polojasno, místy se objeví přeháňky. V maximech naměříme 16 až 20 °C.

V neděli bude oblačno až polojasno s přeháňkami. Teplotně bude jako v sobotu, tedy s nejvyšší teplotou mezi 16 a 20 °C.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama