"Vlak do stromu narazil ve 4:30 ve Višňové, v osadě Filipovka. Bylo to bez zranění," řekla mluvčí. Popadané stromy omezily provoz i na dalších železničních tratích. Vlaky ráno nejezdily mezi Jestřebí a Doksy, Českou Lípou a Stružnicí či mezi Jedlovou a Svorem na Českolipsku.

Bouřka zasáhla Liberecký kraj jen z části. "Na Jablonecku, Semilsku i v okolí Turnova jsme neměli žádné výjezdy," uvedla Štrauchová. Naopak hasiči se takřka nezastavili ve Frýdlantském výběžku, v Hrádku nad Nisou a okolí či části Českolipska. Několik stromů spadlo i na zaparkovaná auta. Jeden takový výjezd měli hasiči ve Višňové a další v nedalekých Černousích ve Frýdlantském výběžku. Popadané stromy odstraňovali hasiči i ze silnic, několik jich spadlo například na silnici první třídy 9 na Českolipsku.

Podle údajů Českého hydrometeorologického ústavu v noci v kraji nejvydatněji pršelo ve Stráži pod Ralskem na Českolipsku, za bouřky kolem 1:00 tam napršelo přes 20 litrů na metr čtvrteční.

Hasiči kvůli večerní bouřce v pondělí zasahovali v Karlovarském kraji u 24 událostí. Většinou odčerpali vodu ze sklepů, jinak vyjížděli ke spadlým stromům a v jednom případě uklidili také následky sesuvu půdy a kamení na vozovku. Všechny události se obešly bez zranění.

"Z 24 událostí na území kraje se v 19 případech jednalo o čerpání vody ze sklepů a jiných prostorů," uvedl mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

Karlovarský kraj zasáhla v pondělí večer krátká, ale silná bouřka. V některých oblastech zaznamenali lidé na fotografiích kroupy až o průměru padesátikoruny. Například v Sokolově kroupy poničily řadě lidí kapoty zaparkovaných aut, v Lomnici na Sokolovsku dokázaly rozbít střešní okna.

Hasiči v Ústeckém kraji vyjeli v noci v souvislosti s bouřkami v 59 případech. Odstraňovali popadané stromy a odčerpávali vodu. Vytáhnout museli i auto uvízlé v laguně za nádražím v Děčíně, v Lhotě nad Pannou na Ústecku spadla lípa na dům. V tiskové zprávě o tom informoval krajský mluvčí hasičů Lukáš Marvan.

K popadaným stromům vyjeli hasiči v kraji ve 44 případech, vodu museli čerpat v dalších 15. "Stromy byly popadané převážně na silnice a cesty, v několika případech na telefonní či elektrické vedení a železniční trať," uvedl Marvan. V Nebočadech a v Boleticích nad Labem spadl strom na zaparkované osobní auto.

Nejčastěji hasiči zasahovali na Děčínsku, odstranit museli 32 spadlých stromů a voda natekla v Děčíně do sklepa, pod viadukt a za nádražím. Za bouřky v Děčíně podle údajů Českého hydrometeorologického ústavu napršelo skoro 30 litrů na metr čtvereční. Největší úhrn srážek zaznamenala v noci stanice meteorologů v Žatci, skoro 45 milimetrů.

Nejčastěji v kraji odčerpávali hasiči vodu na Mostecku, vyjeli kvůli tomu desetkrát. Zasahovali pod viaduktem v Třebušicích, v Podkrušnohorské ulici a před muzeem v Litvínově nebo čerpali vodu ze sklepů v ulicích Budovatelů, S. K. Neumana a Mikoláše Alše v Mostě. Ve dvou případech čerpali vodu také v Ústí nad Labem - ze sklepa v Neštěmicích a z podchodu na Střekově.