Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Bouřky hrozí odpoledne a večer v části Česka, platí výstraha

Bouřka, ilustrační fotografie.
Bouřka, ilustrační fotografie.
Foto: Pixabay

Ve značné části Česka hrozí v pátek odpoledne a večer bouřky. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu, která platí od 13. hodiny do půlnoci na sobotu. Bouřky může doprovázet silný vítr či krupobití.

Velmi silné bouřky hrozí v jižních Čechách, na jižní Moravě a na Vysočině a také v částech Plzeňského, Pardubického, Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Podle meteorologů je budou doprovázet silné nárazy větru o rychlosti až 90 kilometrů za hodinu. Mohou také padat kroupy. Za krátký čas naprší přes 30 milimetrů.

"Nebezpečné bouřky se dnes nevyskytnou v celé oblasti výstrahy. Ty velmi silné jen na malém území a budou lokální. Přesná lokalizace je ale nemožná," doplnil ČHMÚ na twitteru.

Silné bouřky pak hrozí v Praze, Středočeském, Královéhradeckém či Zlínském kraji. Nárazy větru při nich dosáhnou rychlosti 70 kilometrů za hodinu.

Témata:  počasí bouřky ČHMÚ

Související

Aktuálně se děje

5. dubna 2026 13:44

OBRAZEM: Z mise Artemis II dorazily na Zemi první snímky. Zachycují i odvrácenou stranu Měsíce

Astronauté mise Artemis II, kteří se v těchto dnech zapsali do historie, zaslali na Zemi dechberoucí sérii nových fotografií. Snímky zachycují nejen blížící se povrch Měsíce, ale také unikátní pohledy do interiéru kosmické lodi Orion. Posádka se momentálně nachází ve více než polovině své cesty k našemu nejbližšímu nebeskému sousedovi a tyto vizuální materiály nabízejí veřejnosti vzácnou příležitost nahlédnout do každodenního života v hlubokém vesmíru.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Jaro, ilustrační fotografie

Počasí se dnes ochladí. Tepleji nebude ani o příštím víkendu

Po sérii rekordně teplých dní čeká Česko v nadcházejícím týdnu citelné ochlazení a návrat k typickému dubnovému počasí. Pondělí odstartuje s oblačnou oblohou, přičemž v severovýchodní části území se mohou ojediněle vyskytnout přeháňky, které budou v polohách nad 800 metrů sněhové. Během dne se však oblačnost protrhá na polojasno až skoro jasno s nejvyššími teplotami mezi 11 a 15 °C, na severu Čech bude kolem 10 °C.