Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Bouřky i ve středu. Meteorologové vydali novou výstrahu

Bouřka nad Českem
Bouřka nad Českem
Foto: Robin Duspara / Marek Hlvka - CTRA z.s.

Českem se v noci prohnaly bouřky, v části země je s nimi nutné počítat také dnes odpoledne a večer. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve středu před polednem zveřejnil aktualizovanou výstrahu.

Výstraha před silnými bouřkami platí od 15. hodiny pro Jihočeský, Jihomoravský a Zlínský kraj, Vysočinu a také pro jižní okresy Plzeňského kraje, přičemž na Moravě budou hrozit i během druhé poloviny noci na čtvrtek.

Podle meteorologů se lokálně očekává přívalový déšť, který může zapříčinit rozvodnění malých toků, zatopení podchodů, podjezdů či sklepů. Nárazy větru mohou lámat větve stromů.

"Vzhledem k pokračujícímu teplému počasí zůstává beze změny v platnosti výstraha před nebezpečím požárů," uvedl ČHMÚ na twitteru. Varování před vysokými teplotami se dnes týká Jihomoravského kraje a přilehlých okresů ve třech sousedních krajích.

Témata:  počasí bouřky ČHMÚ

Aktuálně se děje

12. července 2024 20:22

11. července 2024 21:11

Evropské státy bojkotují Orbána. Nepošlou ministry na zasedání Rady EU

Švédsko spolu s několika dalšími členskými státy EU nevyšle své ministry na červencová neformální zasedání Rady Evropské unie, která bude předsedat Maďarsko. Tento krok má být protestem proti jednání maďarského premiéra Viktora Orbána s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, uvedla agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy