Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Bouřky na Moravě a ve Slezsku způsobily komplikace v dopravě

Hasiči zasahovali kvůli bouřkám na jižní Moravě. (17.7.2023)
Hasiči zasahovali kvůli bouřkám na jižní Moravě. (17.7.2023)
Foto: HZS Jihomoravského kraje

Bouřky se během pondělního dopoledne a brzkého odpoledne prohnaly Moravou a Slezskem. Hasiči zasahovali u spadlých stromů, mezi Vsetínem a Jablůnkou do jednoho narazil osobní vlak. Místem se tak projíždí pouze po jedné koleji.

Meteorologové už před 11. hodinou upozornili, že na jižní Moravě vznikají velmi silné supercelární bouřky doprovázené zejména přívalovými srážkami s krátkodobými úhrny 30 až 50 milimetrů a kroupami o velikosti kolem dvou centimetrů, které budou postupovat na východ Olomouckého a do Zlínského kraje. Po poledni dorazily až do Moravskoslezského kraje.

Jihomoravští hasiči už před půl dvanáctou uvedli na twitteru, že v souvislosti s pondělními bouřkami evidují osm událostí. Ze zveřejněných fotek vyplývá, že šlo převážně o spadlé větve či stromy.

Strom spadl například v úseku mezi Vsetínem a Jablůnkou na vlakovou trať 280 z Hranic na Moravě do slovenské Žiliny. Najel do něj osobní vlak, informovaly České dráhy. Spoje kvůli mimořádnosti v provozu jezdí obousměrně jen po jedné z kolejí, zatímco probíhají úklidové práce.

Výstraha před silnými či velmi silnými bouřkami ještě zůstává v platnosti, vyprší až v 15 hodin. Týká se Olomouckého, Zlínského a Moravskoslezského kraje a také několika okresů na východě Jihomoravského kraje.

Témata:  počasí bouřky ČHMÚ

Aktuálně se děje

14. července 2024 17:59

Hamás vzdal snahu o příměří v Gaze. Jednání s Izraelem končí

Konec války v Pásmu Gazy se opět oddálil. Palestinské militantní hnutí Hamás v neděli oznámilo, že se stahuje z vyjednávání o příměří, informoval web France24. Hamás konstatoval, že je připraven obnovit jednaní ve chvíli, kdy Izrael prokáže, že skutečně stojí o uzavření dohody. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy